Antano Sadecko 90 – mečio jubiliejus

Š.m. birželio 15 d. Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos mokytojų senjorų klubo „Bičiuliai“ nariai: V.Valentukevičius, A.Turčinienė, R.Mikalčienė vyko į Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės muziejaus organizuojamą renginį. Buvome pakviesti pasveikinti mūsų mokyklos  1- osios laidos abiturientą  Antaną Sadecką garbingo 90 – ties metų jubiliejaus proga.

Antanas Sadeckas – išskirtinė, nepaprasta asmenybė. Keliautojas, fotografas, menininkas, rašytojas, bendrijos „Lemtis“ vadovas, tremties paveldo puoselėtojas.

Daug keliavo, domėjosi speleologija,sportiniu turizmu, fotografija, medžio drožyba ir daugeliu kitų dalykų.

Tautos Atgimimas paskatino Antaną Sadecką domėtis sovietinio genocido aukų likimais. 1989 – 2000 m. kartu su bendraminčiais pradėjo organizuoti ekspedicijas į lietuvių tremties ir žūties vietas Sibire.