„Atgimimo“ mokykloje stovyklauti smagu

 

Birželio 4-22 d. Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje šurmuliavo vaikų vasaros  poilsio stovyklos. Iš viso mokiniams pagal amžiaus grupes buvo suorganizuotos keturios stovyklos, kurios truko nuo 5 iki 10 dienų. Jose dalyvavo 210 mokinių.

Birželio 4-8 dienomis 32 priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai vasarojo stovykloje „Linksmučiai“. Stovyklautojai lankėsi Grūto parke, kur pamatė daug įvairių  paukščių ir žvėrių.  „Druskos studijoje“ jie pasitikrino savo lipdymo įgūdžius ir keletą savo sūrių lipdinių dedikavo Lietuvos šimtmečiui, darbeliuose įspausdami Lietuvos formą. Priešmokyklinukai užsuko ir į miško muziejų „Girios aidas“, kuriame dirbanti gidė papasakojo vaikams apie Dzūkijos miškams būdingus augalus ir gyvūnus. Ne tik apie miškus, bet ir apie mūsų miesto žinomiausias vietas vaikai sužinojo dar negirdėtų dalykų, kuriuos jiems pasakojo stovykloje dirbusios mokytojos, važinėjant po miestą žavingu geltonuoju traukinuku. O paskutinę stovyklos dieną mažieji stovyklautojai praleido A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parke. Čia jie apžiūrėjo daug įdomių medžio drožinių ir patys turėjo progą parodyti meninius gebėjimus – iš medžio karnelių pasigamino paukščius, kuriais nešini iškeliavo toliau tęsti vasaros atostogų namuose.

1-2 klasių mokiniams suorganizuota stovykla „Aitvaras“. Joje 10 dienų pramogavo 78 vaikai. Kiekvieną dieną stovyklautojai pasitikdavo rytine mankšta, o atsisveikindavo rašydami stovyklos dienoraštį. Mokiniams buvo suorganizuota daugiau kaip 30 skirtingų užsiėmimų, edukacijų, išvykų ir kitų veiklų. Pirmąją savaitę stovyklautojai sportavo, gamino rankdarbius, dalyvavo  „Atradėjo šou“ eksperimentuose, „Unisef“ bėgime už vaikus, M. K. Čiurlionio muziejaus edukacinėse programose, lankėsi „Girios aido“ muziejuje, keliavo po Druskininkų miestą su močiute  Birute, važinėjosi traukinuku, plaukė Garlaiviu į Liškiavą. Antrąją savaitę vaikai dalyvavo saugesnio interneto renginyje „Būk saugus internete ir vasarą“, edukacinėje programoje „Molio magija“ bei kūrybinėse dirbtuvėse. Lankėsi turizmo informacijos centre, miesto bibliotekoje, drugelių kupole. Pramogavo „Uno“ parke bei „Snow arenos“ žaidimų kambaryje, susitiko su Druskiuku.

3-4 klasių mokiniai atostogų pradžią leido stovykloje „Vaivorykštė“. Vaikai buvo sužavėti edukacine programa  „Dzūkijos razbaininkai“, eksperimentavo su magais iš Vilniaus, pramogavo „Grand SPA Lietuva“ baseinuose, plaukė garlaiviu į Liškiavą, dalyvavo ekskursijoje traukinuku su Plepia ponia. Savo kūrybiškumą pademonstravo edukacinėse  programose „Tep šlep“ bei miesto muziejuje, tapo tikrais keramikos meistrais, dalyvaudami dar vienoje edukacinėje programoje Viečiūnuose. Greičio, sumanumo,  greitos reakcijos reikėjo orientacinėse varžybose Karolio Dineikos parke, sportinėse varžybose, saugaus ir draugiško interneto žaidimuose. Puikus pusdienis praleistas su šaulių komanda suteikė nemažai žinių ir naujų patirčių. Kaip ir „Aitvaro“ stovyklautojai dalyvavo „Unisef“ bėgime.

5-7 klasių mokinių stovykla „Vyturėlis“ vyko tik vieną savaitę, taigi ji buvo intensyvi ir pilna emocijų. Išvyka į Merkinę ir dalyvavimas edukacinėje programoje su juodosios keramikos virtuozu Džiugu nepaliko abejingų. Mokiniai pamatė, kaip paprastas molio gabalas  jo rankose virsta stebuklu. Patys turėjo galimybę pasigaminti molinį darbelį. Merkinės informacijos centre sužinojo, kokia nepaprasta ir įdomi Merkinės istorija.  Miesto muziejuje stovyklautojai dalyvavo programoje „Pas vaistininką“, o linksmoji Simona iš „Sūrių vėjų“ džiugino išmone ir gera nuotaika. Žirmūnų mokymo centre vaikai sužinojo, kiek įdomių dalykų galima išmokti neišvažiavus iš Druskininkų. Žygis į Švendubrę pareikalavo daug ištvermės, bet visi įveikė šį „maratoną“.

Taigi gausus būrys „Atgimimo“  stovyklautojų į namus parsinešė tiek įspūdžių, kad jų pakaks visai vasarai. Mokiniai ne tik pasisėmė naujų patirčių, bet atrado draugų, įveikė savo baimes, įgavo pasitikėjimo savimi.

 

Stovykloų vadovės: Agnė Gaidamavičienė, Valė Šmitienė, Aušra Klevinskaitė-Burzdžienė