„Atgimimo“ mokyklos komanda-tarptautinėje spartakiadoje Lenkijoje

Jau pasibaigusiais mokslo   metais „Atgimimo“ mokykla     pasiekė labai gerų sportinių rezultatų  ir tapo ketvirti Lietuvoje  pagal   šalies moksleivių olimpinių žaidynių rezultatus,  iškovodami net   14 pirmųjų vietų savivaldybės, zoninėse bei tarpzoninėse varžybose. Kūno kultūros mokytojų Povilo Žarnausko, metodinės grupės vadovo, Jono Jazepčiko, Juozo Stankevičiaus, Danguolės Makselienės  nuoširdaus darbo su mokiniais dėka mokykla gali džiaugtis pateisinusi sporto ir sveikatos ugdymo  profilio pasirinkimą.  O kad  ir patys  sportininkų mokytojai   ne iš kelmo spirti, įrodė mokytojų komandos dalyvavimas tarptautinėje Vandens spartakiadoje Lenkijoje, Gižycko mieste. Komandą papildėme mes, šio straipsnio autorės,-pradinių klasių mokytoja Edita Vysockienė bei  choreografijos mokytoja Valė Šmitienė.

Tokioje spartakiadoje mes, mokytojai,  dalyvavome pirmą kartą, todėl laukė daug netikėtumų ir išbandymų.     Spartakiadoje rungėsi  net 9  pajėgios ir ne pirmą kartą vandens sporto  rungtyse dalyvaujančios komandos, o vienintelė komanda iš Lietuvos-druskininkiečiai.   Rungtys buvo įdomios ir tikrai nelengvos: reikėjo  atsakingai   valdyti   valtis, baidares ir laivus.  Trys  komandos nariai: Valė Šmitienė, Povilas Žarnauskas, Jonas Jažepčikas, vadovaujami profesionalaus buriuotojo ,dalyvavome burlenčių varžybose ir, pirmąkart išbandę šią sritį,   iškovojome 6-ąją vietą. Du mūsų komandos dalyviai: Edita Vysockienė, Juozas Stankevičius varžėsi trijose baidarių rungtyse ir buvo  penkti.  Mūsų mokyklos komanda ir burtų keliu patekusi viena lenkų komanda lenktyniavo dešimtvietėje  valtyje pučiant smarkokam vėjui. Čia mūsų komandos nariams pasisekė labiausiai – iškovojome 1 vietą.

Konkurse – staigmenoje, kuriame reikėjo  pasirinkti vieną svetimos komandos narį ir varžytis dviviečių baidarių plaukime, Povilas Žarnauskas  kartu su Lenkijos Gižycko komandos nare  pasirodė puikiai – užimta 4-oji  vieta. Susumavus visų dienų rezultatus mes  buvome septinti. Be sporto rungčių, dalyvavome komandų pristatymo ir dainų konkursuose. Visus „papirko“ mūsų tautinis kostiumas ir lietuviška duona. Čia buvome labai įvertinti ir apdovanoti auksinio mikrofono prizu ir diplomu.

Didžiausia staigmena laukė uždarymo apdovanojimo metu. Pagrindinė šių tarptautinių varžybų  organizatorė Janina Rusznicka mūsų mokyklos komandai įteikė pagrindinį prizą – spartakiados taurę už labiausiai disciplinuotą, geranoriškiausią ir linksmiausią komandą.

Išsivežėme į Lietuvą puikius įspūdžius, susidraugavome su Lenkijos mokyklų mokytojais. Geranorišku dėmesiu buvome apsupti nuo susitikimo iki atsisveikinimo.

Dėkojame organizatoriams už puikias gyvenimo sąlygas, įdomias veiklas ir šiltą priėmimą. Susitarėme susitikti ir toliau  bendradarbiauti. Komandos nariai dėkingi  mokyklos direktorei, kad „užnorino“ išvykti, dalyvauti ir   taip netikėtai įdomiai praleisti  savaitgalį.  Ypatinga pagarba ir padėka   nenuilstančiam švietimo naujovių  iniciatoriui ir šio renginio  rėmėjui Albertui  Katilovskiui, kuris puoselėja    šiuolaikiškas tiek mokinių, tiek mokytojų  bendradarbiavimo  idėjas.

Valė Šmitienė ir Edita Vysockienė

Druskininkų „Atgimimo” mokyklos    mokytojos