Atimta vaikystė – Birželio 14-oji

Kaip ir kasmet Gedulo ir Vilties diena paminėta Ratnyčios bažnyčioje ir jos prieigose. Šįkart tema-,,Vaikų žaislai tremtyje“, o istorijos faktai negailestingi – vien 1941-aisiais , ištremta apie 5000 vaikų ,patekusių už Šiaurės poliarinio rato…

,,Atgimimo“ mokyklos Tolerancijos centro iniciatyva Birželio 14-oji buvo paminėta po šv. Mišių  visi dalyviai, susirinkę bažnyčios šventoriuje stebėjo jautrią Sauliaus Lukošiūno meninę kompoziciją: aštuntokės Ugnė, Gustė, Simona ir Arminas vaidino epizodą iš skurdžios mažųjų tremtinių kasdienybės. Valės Šmitienės mokinukės priminė seną žaidimą ,,Šarkelė varnelė“, Ronatos Balkaitienės dainininkės padainavo dainą ,nukėlusią visus į  tragišką praeities laiką.

Mokyklos direktorė Danutė Časienė  cituodama  skaudžiai teisingus poeto Justino Marcinkevičiaus žodžius apie ,,išsinešiotą Lietuvą“ , priminė visiems , kad istorinė atmintis turi būti dalinama. Privalome apie tai kalbėti, kad niekuomet nepasikartotų ši tautos tragedija.

Gedulo ir Vilties dienos minėjime klausėmės ir Tremtinių choro, vadovaujamo Antaninos Laurenčikienės , atliekamų dainų. Pabaigos akcentas- visų dalyvių ir žiūrovų bendrai atliekama daina ,nukėlusi mintimis į Lietuvos laukuose kvepiančias ,,vosilkas“,  sustiprino bendruomeniškumo jausmą. Vis tik lieka kartėlis, kad į šį istorijos verpetą pakliuvo vaikai, kad iš jų buvo atimta vaikystė… Jie buvo vaikai be žaislų…

 

 

                                  ,,Atgimimo“ mokyklos tolerancijos centro informacija