Europos atliekų mažinimo savaitė

Mūsų žemė labai graži: daug miškų, upių, ežerų. Jei norime, kad šis grožis išliktų, privalome juo rūpintis. Tai visai nesunku: tereikia pradėti nuo savęs. Surūšiuok ir išmesk šiukšles į atitinkamus konteinerius, sudrausmink ir pamokyk tuos, kurie nemoka saugoti aplinkos.

Antrus metus iš eilės mūsų mokykla dalyvauja Europos atliekų mažinimo savaitės akcijoje. Tai renginys, kuris kasmet vyksta paskutinę lapkričio savaitę. Jo tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą naudojant išteklius ir tvarkant atliekas. Renginių metu dalyviai susipažįsta su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis, ieško galimybių kaip mažinti atliekų susidarymą, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, keičiasi idėjomis apie antrinį atliekų panaudojimą.

Trečių klasių mokiniai sugalvojo mažinti šiukšlių kiekį darydami darbelius iš antrinių žaliavų arba, paprasčiau sakant, iš šiukšlių. Darbams reikėjo kamštelių. Į pagalbą pasikvietėme visą mokyklos bendruomenę ir rinkome kamštelius.

Kad rinkti būtų linksmiau, su vaikais rytais per mankštą šokdavome šokį –žaidimą „Mes šiandien eisim rinkt kamštelių“. Per savaitę jų surinkime 15 kilogramų. Tada iš parduotuvių parsinešėm kartoninių dėžių, jas išlankstėm ir ant gauto kartono klijavom paveikslus iš kamštelių. Kurti darbelius labai patiko. Darbą organizavo ir jam vadovavo mokytojos Gitana Zdanavičienė, Violeta Lekavičienė ir Jolita Miliauskienė.
Tikimės, kad ir jūs vienkartinį daiktą sugebėsite bei norėsite prikelti dar vienam gyvenimui. Kamštelių liko dar daug. Jei norite pabandyti sukurti panašų darbą – pirmyn. Kamštelius nebūtina klijuoti. Su jais galima žaisti čia ir dabar, pavyzdžiui, šaškėmis. Gaminti kartu gera: tampame draugiškesni, supratingesni, kūrybiškesni. Saugokim ir mylėkim savo aplinką. Ačiū, kad kartu darome Lietuvą švaresnę.
Gitana Zdanavičienė,
pradinių klasių mokytoja