Geroji patirtis Ispanijoje

Birželio 2-8 dienomi  12 mokytojų iš Lietuvos vykome į tęstinį pradedančiųjų pedagogų profesinį mokymąsi organizuojančių pedagogų kvalifikacijos tobulinimo stažuotę Ispanijos (Galicijos) švietimo institucijose. Projektą „Tęsk“ įgyvendina Ugdymo plėtotės centras. Pedagoginės stažuotės mentoriai, kurie šiais mokslo metais buvo atrinkti dalyvauti projekte ir dirba su pradedančiaisiais pedagogais stažuotojais, teiktė paraiškas. Iš Druskininkų savivaldybės mokyklų, dalyvaujančių projekte, į mentorystės stažuotę Ispanijoje vyko „Atgimimo“ mokyklos pradinių klasių mokytoja Žydrūnė Baležentienė.  Stažuotės dalyviai sužinojo apie Ispanijos švietimo sistemą ir jos organizavimą, pedagogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemą, mokytojų veiklos vertinimą, pedagoginių stažuočių įgyvendinimo specifiką, mokytojų tarpusavio bendradarbiavimo aspektus ugdymo bendruomenėje. Stažuotė vyko Galicijoje,  Santiago de Compostela mieste.  Stažuotojai lankėsi Galicijos autonominio regiono tarybos kultūros, švietimo ir universitetų valdymo ministerijoje, Santiago de Compostela universiteto ugdymo mokslų fakultete, Galicijos regiono autonominio profesinio tobulinimo ir inovacijų centre (CAFI) bei mokyklose ir buvo išsamiai pristatyta Ispanijos pedagogų rengimo pagrindinės institucijos ir jų funkcijos, švietimo sistemos išskirtinumai bei organizavimas, mokytojų kvalifikacijos tobulinimas, strateginiai švietimo planai, galimybės įsidarbinti mokytoju viešajame sektoriuje. Mokyklose teko stebėti vedamas pamokas. Visi grįžo patobulėję, kupini naujų idėjų darbui su mokiniais ir kolegomis.

Pradinių klasių mokytoja – metodininkė Žydrūnė Baležentienė