„Kaunas Talent 2017“

Sakote, kad jaunimui neįdomūs kultūriniai renginiai? Netiesa. Ir tuo teko įsitikinti šių metų lapkričio 27d., kuomet Druskininkų savivaldybė mūsų mokyklai dovanojo 38 kvietimus į Kaune vykstantį XVII –ojo tarptautinio vokalistų konkurso „Kaunas Talent 2017“ finalą.       Nesvarbu, kad tai buvo  pirmadienis, nesvarbu, kad kitą dieną laukė pamokos ir namų darbai – visur galima suspėti, o norinčiųjų pasiklausyti muzikos tikrai buvo daug. Taigi 34 laimingieji 7 – 8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų V.Šmitienės, R.Mikalčienės, D.Dumbliauskienės, pirmadienio popietę išvyko į Kauną, kur Kauno „Žalgirio“ arenoje jų laukė įspūdingas koncertas.

Tarptautinis dainininkų konkursas „Kaunas Talent“ jau 17-likti metai kviečia Lietuvos bei užsienio atlikėjus į dainų fiestą, kurios metu dainininkai iš viso pasaulio suvažiuoja į Lietuvą parodyti savo vokalinių sugebėjimų. Varžėsi jaunieji solistai net iš 26 šalių, kuriuos vertino žiuri komisija, sudaryta taipogi iš 26 valstybių narių. O šio konkurso rėmėjas-mūsų Vandens pramogų parkas.

Konkursas trunka penkias dienas. Jo metu dalyviai varžosi keturiose amžiaus kategorijose bei kovoja dėl piniginio Grand PRI prizo. Konkursą vainikuoja baigiamasis koncertas, kurio metu dainininkai, savo amžiaus kategorijose užėmę prizines vietas, atlieka dainas savo gimtąja kalba. Kiekvienas klausytojas galėjo savo ausį palepinti jam patinkančiu muzikiniu stiliumi – skambėjo muzika nuo džiazo iki roko, nuo pop muzikos iki klasikos. Žiūrovai aplodismentais palydėdavo jiems patikusį dainininką ar grupę, tačiau ypač gausiai plodavo pasirodžius lietuvių atlikėjams.

Ypatingai apsidžiaugėme išvydę scenoje mūsų buvusią mokinę, dabar jau „Ryto“ gimnazijos antrokę Evitą Cololo, kuri   atstovavo Lietuvai  14-17ečių  amžiaus grupėje ir  savo kategorijoje Evita  buvo geriausia –ji užėmė 1-ąją vietą. Jos atlikta daina „Pavakarys“  nepaliko nė vieno abejingo.

Koncertas truko daugiau nei tris valandas, tačiau tikrai neprailgo. Jį vainikavo šventinis fejerverkas virš Nemuno. Reginiui pasibaigus konkurso dalyvių laukė keturi ištaigingi limuzinai, kurie žadėjo savo keleiviams aprodyti naktinį Kauną, o mūsų – mokykliniai autobusiukai, kurie pargabeno namo.

Mantas Micevičius, Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos darbuotojas

Nuotraukos Tomo Toleikio