Konkursas „Žvilgsnis į pasaulį paauglių akimis“

Šių metų rugsėjo pradžioje aštuoniasdešimt mūsų mokyklos 5- 8 klasių mokinių dalyvavo prancūzų žurnalistų paskelbtame konkurse „Žvilgsnis į pasaulį paauglių akimis“. Interneto svetainėje buvo paskelbta 20 nuotraukų su svarbiausiais metų įvykiais ir jų dalyviais, kuriuos užfiksavo karo žurnalistai. Per anglų kalbos, istorijos ir sveikos gyvensenos pamokas mokiniai kalbėjo apie įamžintus epizodus, diskutavo, kuo jie reikšmingi, ir balsavo už, jų nuomone, įdomiausią nuotrauką. Šis konkursas Prancūzijoje skelbiamas jau ne vienerius metus, bet pirmą kartą jame galėjo dalyvauti ir užsienio mokyklos. Mums dalyvauti konkurse pasiūlė Europos mokyklų klubo vadovai. Šiais metais dalyvavo 12000 jaunuolių iš Prancūzijos, JAV, Naujosios Kaledonijos, Vokietijos, Italijos, Tuniso, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos. Spalio pradžioje paskelbus balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad laimėjo nuotrauka, buvusi viena populiariausių ir tarp mūsų mokinių, vaizduojanti gelbėtojų darbą evakuojant vaikus po sprogimo Alepo mieste, Sirijoje. Nuotraukos autorius – dvidešimtmetis karo žurnalistas Ameer Alhalbi, gimęs Sirijoje ir dirbantis Prancūzijos spaudos agentūroje.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Rovena Kvaraciejūtė