Kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymas

2019 m. spalio 7-12 dienomis Atgimimo mokyklos direktorė D. Časienė ir pavaduotoja ugdymui L. Šilanskienė dalyvavo Portugalijoje, Lisabonoje, vykusiame Erasmus K1 projekto „Kūrybiškumo ir kritinio mąstymo ugdymas“ dalyvių seminare „Lyderystė Europos mokyklose“. Jame lankėsi daugelio ES šalių mokyklų vadovai ir mokytojai: Lietuvos, Prancūzijos, Vokietijos, Suomijos, Italijos, Ispanijos, Vengrijos, Kroatijos, Lenkijos ir kt. Dalyviai buvo išskirstyti į skirtingų šalių grupeles, vyko įdomus pasidalinimas patirtimi, pristatymai, įdomios diskusijos. Portugalija garsi savo mažų mokyklų atokiose vietose išsaugojimu bei grupiniu mokyklų valdymu (po 2-3,4-7 mokyklas). Lankėmės tokiose mokyklose ir tiesiogiai bendravome su 3 mokyklų administracijų atstovais apie inovatyvų grupinio mokyklų valdymo modelį, gerėjančius ugdytinių pasiekimus, ryškius ugdymo pokyčius, kurie buvo sąlygoti tokios nekonkurencinės sistemos.
Kadangi atstumai tarp mokyklų nemaži, programa labai intensyvi, visi dalyviai ypač suinteresuoti gauti kuo daugiau medžiagos sau, todėl galėjome pasidžiaugti + 30 C šiluma ir pasigrožėti ošiančiu Atlanto vandenynu tik per langą ar vykdami į veiklas.