Mokyklos bendruomenės savaitė

,,Bendruomenė panašėja į laivą: kiekvienas turi būti paruoštas paimti šturvalą‘‘, – teigia dramaturgas H. Ibsenas. Vienas iš šiuolaikinės mokyklos tikslų – paruošti jaunus žmones gyventi visuomenėje, kur reikia mokėti bendrauti, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, dirbti komandoje. ,,Atgimimo‘‘ mokyklos bendruomenės nariai lapkričio 20-24 dienomis dar kartą turėjo galimybę įsitikinti, kokia prasminga ir įtraukianti gali būti bendra veikla.

Spalio 20d. sporto salėje šurmuliavo 5-tų klasių auklėtojai: V.Šimkonytė, R.Pakalienė, D.Šilanskas, mokiniai, jų tėveliai. Visiems kartu susirinkus, buvo smagu žaisti golfą. Susiskirstę į šešias mišrias grupes, savo taiklumą išbandė 6-ose ,,stotelėse“. Smagu ne tik, kai kamuoliukas rieda ten, kur reikia, bet malonu ir visiems kartu pabūti, pašmaikštauti. Šiose rungtynėse nugalėjo tie, kurie atėjo pažaisti, pabendrauti.

JUC‘e 8a klasės mokiniai  su auklėtoja Aida Balčiūniene kitokios klasės valandėlės metu išbandė strateginius stalo žaidimus, kurie lavina vaizduotę, iškalbą, loginį mąstymą. Laikas praėjo labai greitai, tačiau prasmingai ir įdomiai.

7a ir 8a klasių mokiniai kartu su istorijos mokytojomis L. Lukošiūniene ir D. Platūkiene lankėsi Leipalingio A. Volungevičiaus kraštotyros muziejuje. Čia lapkričio 21 d.  mokiniai susipažino su miestelyje ir jo apylinkėse gyvenusių žydų istorija, buitimi, gyvenimo būdu. Mokiniai daug sužinojo apie miestelio savivaldą prieš Antrąjį  pasaulinį karą. Netradicinė istorijos pamoka suteikė progą  išsamiau pažinti krašto istoriją.

Lapkričio 21 d.  10 – okams su mokytoju Deividu Šilansku  JUC‘e organizuota sveikatos ugdymo pamoka tema „Kaip siekti tikslo“. Klasės valandėlės metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su tikslo sąvoką, tikslo ratu, svarbiausiomis vertybėmis siekiant užsibrėžto tikslo. Visi sutiko, kad tikslai turi būti realūs, įvykdomi bei išmatuojami.  Druskininkų JUC direktorė Aušra Nedzinskienė paragino jaunimą svajoti, skaityti, apsupti save autoritetais bei padrąsino būti kūrybiškais.

Septintų klasių mokiniai lapkričio 21 d. dalyvavo  protų mūšyje, skirtame valstybės 100-mečiui paminėti. Septintokams teko gerokai pasukti galvas, kad kuo teisingiau atsakytų į klausimus, kuriuos paruošė aštuntokai. Visos trys mišrios komandos  pritarė mokytojos Janinos minčiai, kad iš šio renginio išeina gerokai patobulinę savo žinias apie gimtojo krašto istoriją, kalbos įdomybes, gamtą, sportą.

Smagu, kai  į renginius ateina mokinių tėveliai. 6 klasių mokiniai,  jų tėveliai  jėgas išbandė ,,Linksmųjų estafečių“ rungtyse, kurių iniciatoriai auklėtojai P. Žarnauskas, S. Kirkliauskienė ir L. Maskalenkienė. Keturios komandos varžėsi tarpusavy, buvo daug emocijų, juoko, kartais nusivylimo, o nugalėjo draugystė.

Lapkričio 22 d. vyko 9-10 klasių golfo turnyras. Pirmą vietą laimėjo 10 klasės komanda. Antrą ir trečią- devintos klasės komandos.

JUC’e vyko kitokia anglų kalbos pamoka. Jos metu, lapkričio 23 d.,  mokyklos šeštokai anglų kalbos mokėsi  žaisdami socialinį-psichologinį vaidmenų žaidimą ”Ultimate Werewolf” (Vilkolakis). Pamoką vedė gimnazijos mokiniai: Erikas Mitkus ir Dovydas Kalėda bei mokytoja L. Šilanskienė.

5a klasės anglų kalbos pamoka lapkričio 24 d. sujungė dvi bendruomenes – mūsų mokyklos ir „Ryto“ gimnazijos, nes tą pamoką vedė dvi gimnazistės, buvusios mūsų mokyklos mokinės Vilmantė Kudelytė, Ugnė Svioklaitė ir mokytoja R. Kvaraciejūtė. Gimnazistės, suskirsčiusios mokinius į komandas, pasiūlė jiems įvairiausių interaktyvių žaidimų tema „Let‘s talk about school“. Visos komandos stengėsi atlikti  užduotis labai kruopščiai ir išradingai, todėl pamoka buvo kupina gerų emocijų.

Paskutinę bendruomenės savaitės dieną, lapkričio  24-ąją,  mokyklos sporto salėje vyko  krepšinio varžybos, skirtos atminti Anapilin iškeliavusiems kūno kultūros mokytojams R. Zautrai, E. Šimkevičiui, D. Orentui. Dalyvavo „Atgimimo“  mokyklos mokiniai ir AKK krepšinio klubas.  Prieš varžybas mokytojai, draugai, buvę mokiniai ir velionių žmonos aplankė kapus, uždegė žvakes, padėjo gėlių. Šviesios atminties mokytojai salėje pagerbti  tylos minute,  smuiku griežė ketvirtokė Skaistė Žilvytė. O varžybos buvo atkaklios: rezultatu 72-52 rungtynes laimėjo AKK klubas, kuriame yra  žaidęs mokytojas  Donatas Orentas.

Bendruomenės savaitė suteikė progą kiekvienam pasijusti reikalingam ir svarbiam. Visi esame unikalūs, bet koks puikus jausmas aplanko, kai suprantame, kad tik kartu dirbdami, bendraudami ir bendradarbiaudami esame stiprūs. Gera žinoti, kad priklausai bendruomenei, kuri visada palaikys ir patars.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Irena Urbonienė