„Mokyklos viltis 2018“

Pirmadienį, birželio 4 d. vakarą, į „Atgimimo“ mokyklos aktų salę rinkosi šventiškai nusiteikusi mokyklos bendruomenė ir svečiai. Jau vienuoliktą kartą renginyje „Mokyklos viltis“, šįsyk skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, buvo pagerbti  geriausi mokyklos mokiniai ir mokytojai, pasidžiaugta puikiais mokslo, sporto bei meniniais pasiekimais.   Direktorė  Danutė Časienė pasveikino susirinkusius mokinius, mokytojus, renginio nominantus ir svečius, padėkojo mokyklos bendruomenei  už šilumą ir kūrybiškumą. Į šventę „Mokyklos viltis 2018“ atvyko Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, JUC direktorė Aušra  Nedzinskienė, M.K.Čiurlionio meno mokyklos direktorė Ona Olšauskienė, Druskininkų biuro direktorė Inga Kostina, Druskininkų sportininkų rengimo centro direktorius Julius Matulevičius, Druskininkų kultūros centro vadovė Rimutė Viniarskaitė, mokyklos tėvų tarybos pirmininkė Violeta Dumskienė, nominantų tėvai,  Aušra ir Tauras Česnulevičiai.

Renginio vedėjai Agnė Gaidamavičienė ir Povilas Žarnauskas   paskelbė pirmąją nominaciją, skirtą tėvams. Ja pagerbti   Aušra ir Tauras Česnulevičiai. Nominaciją pristatė mokytoja Žydrūnė Baležentienė, papasakojusi apie kūrybišką  šių tėvų indėlį į mokyklos gyvenimą. Direktorė įteikė statulėlę ir džiaugėsi tėvų aktyvumu ir pagalba mokyklai.

Po švelnių muzikos garsų, kuriais visą vakarą kerėjo mokytojos Eglės Miknytės vadovaujamas jaunųjų kanklininkių ansamblis, mokyklos direktorė paskelbė Domininko Viščinio garbės premijos nominantes: vokiečių ir anglų kalbų mokytoją, vertėją  Daivą Dumbliauskienę ir 8b klasės mokinę Gabiją Januškaitę. Pristatydama mokytoją, direktorė     pabrėžė jos profesionalumą, kūrybiškumą,  darbštumą, dalyvavimą Goethe‘s instituto projektuose. Gabiją Januškaitę pristačiusi jos lietuvių kalbos mokytoja Rima Pakalienė  akcentavo Gabijos kruopštumą, pareigingumą,   puikius mokslo rezultatus, laimėjimus įvairių dalykų olimpiadose. D. Viščinio premijas nominantėms įteikė savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.

Pirmoji nominacija mokiniams taip pat išskirtinė ir svarbi: tai trečiokai Augustas Navickas ir Emilija Krušaitė bei ketvirtokas Arnas Moisiejus. Jų mokytojos Jolita Miliauskienė, Diana Gudavičienė ir Violeta Lekavičienė akcentavo savo mokinių labai gerą mokymąsi, laimėjimus olimpiadose, meninius ir sportinius gebėjimus. Geriausius penktokus – L.Karlonaitę, J.Šematovičiūtę, E.Zuberniūtę, M.Plukį, V.Slidziauskaitę, A.Pečiukevičių, M.Bogušį, M.Labanauskaitę – pristatė mokytojos VilijaŠimkonytė ir Danuta Grik. Vilties statulėles jiems įteikė Druskininkų visuomenės sveikatos biuro vadovė Inga Kostina. Geriausius šeštokus A.Katčenkaitę, M.Kiseliauski, D.Lukošiūną, K.Kazlauskaitę, M.Dobelinską, A.Orliukaitę, A.Galčiūtę  pristatė mokytojos Stasė Kirkliauskienė ir Rovena Kvaraciejūtė. JUC‘o direktorė  Aušra Nedzinskienė pasveikino nominantus, palinkėjo geros ir aktyvios vasaros.

Renginio vedėjas P. Žarnauskas pristatė ypatingą šeštoką – savo auklėtinį Vincentą Akstiną, mokinį, nepraleidusį nė vienos pamokos, puikiai besimokantį, savivaldybės mokyklų biologijos ir geografijos olimpiadose užėmusį I-ąsias vietas, visada pagelbstintį draugams.     „Atgimimo“ mokyklos tarybos premiją įteikė  mokyklos tarybos pirmininkė V.Dumskienė išreikšdama gražią šio mokinio ateities   viltį bei dėkojo  mokyklai už puikią šventę.

Šauniausius septintokus – D.Milių, A.Mikulskytę, E.Sadauskaitę, A.Streikutę, G.Šematovičiūtę, S.Grigorian – pristatė mokytoja Vaiva Gintutienė ir pavaduotoja Loreta Šilanskienė. Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos direktorė Ona Olšauskienė, įteikdama statulėles, džiaugėsi. kad dauguma nominantų lanko meno mokyklą ir palinkėjo mokiniams išlikti savimi ir toliau garsinti ne tik „Atgimimo“ ir M.K.Čiurlionio meno mokyklas, bet ir savivaldybę.

Mokytojai Aida Balčiūnienė, Danutė Platūkienė ir Juozas Stankevičius pristatė geriausius aštuntokus – M.Sytayą, A.Mesnikovič, I.Sakalauską, I.Dumbliauską, N.Straigytę, M.Žūką, D.Juozaponį ir jų džiuginančius pasiekimus mokslo, meno, sporto srityse.   „Mokyklos vilties“ apdovanojimus įteikė buvęs mokyklos mokinys, Sportininkų rengimo centro direktorius Julius Matulevičius.

Mokytoja Nijolė Zdančiuvienė pristatė dar vieną ypatingą nominantą – Arną Bozį,  8c klasės seniūną, kruopštų, sąžiningą, rimtą, kuklų, darbštų, atkaklų, nuo penktos klasės dalyvaujantį įvairiose olimpiadose ir laimintį prizines vietas, gerbiantį klasės draugus ir mokytojus. Mokytoja pabrėžė vertybes, kurias  šis mokinys atsinešė iš šeimos, ir padėkojo Arno tėveliams. Pavaduotoja Irena Lukošienė apdovanodama Arną, džiaugėsi jo pasiekimais ir pavyzdingu elgesiu. Direktoriaus pavaduotoja Irena Lukošienė jam įteikė  Dariaus Šavolskio, buvusio „Ryto“ gimnazijos abituriento, dabar  Europos Komisijos darbuotojo Briuselyje, piniginę premiją.

Mokyklos direktorė pristatė kitus svarbius  šių mokslo metų apdovanojimus. Lietuvių kalbos nominacijos pristatymą ji pradėjo Janinos Degutytės eilėraščio posmu ir padėka mokyklos lituanistėms Rimai Pakalienei, Vaivai Gintutienei, Irenai Urbonienei ir Jūratei Šalengienei. Lietuvių kalba buvo pagerbta ir dzūkų tarmės skambesiu: ketvirtokė Martyna Zubrutė prabilo apie gimtosios kalbos svarbą tarmiškai. Gerbti kalbą gyvu dzūkišku žodžiu Martyną išmokė jos močiutė. D.Časienė pabrėžė, kad ugdyti gebėjimą taisyklingai kalbėti lituanistėms padeda kitų dalykų mokytojai, močiutės, seneliai ir tėvai. Mokiniai  visą pusmetį rinko taisyklingiausiai kalbantį ir mokinių kalbos klaidas aktyviausiai taisantį mokytoją. Paaiškėjo, kad taisyklingiausiai kalba istorijos mokytoja Danutė Platūkienė. Mokytoja, atsiėmusi apdovanojimą, palinkėjo guiti iš kalbos slavizmus ir kalbėti taisyklingai, o dzūkams- puoselėti gražią dzūkų tarmę.

Sveikos gyvensenos ir sporto  ugdymas „Atgimimo“ mokykloje, pradėtas 2015m. vicemero L.Urmanavičiaus iniciatyva, kiekvienais metais buvo sėkmingai įgyvendinamas  ir tobulinamas, padedant kurorto Sveikatos biurui. Mokykloje ypač aktyviai dirba  Druskininkų visuomenės sveikatos biuro specialistė Irma Tamulevičienė drauge  su mokyklos bendruomene. Už nuoširdžią veiklą direktorė  D.Časienė įteikė nuoširdžiai darbuotojai kolektyvo padėką. O mokyklos kūno kultūros mokytojų metodinei  grupei-Povilui Žarnauskui, Danguolei Makselienei bei Juozui Stankevičiui-   „Mokyklos vilties“ statulėlę už  aktyvų sporto programos įgyvendinimą įteikė savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius. Tada mokytojai pagerbė savo mokinius už  įspūdingus  laimėjimus  bei aukštą 4 vietą šalies Mokinių sporto žaidynėse, įteikdami  apdovanojimus: K. Lukauskaitei, S. Grigoryan , E. Zuverniūtei , G. Petkutei , D. Miliauskaitei , P. Mizeraitei, G. Vailionytei , A. Orliukaitei, D. Valdebeek, U. Jurkonytei, M. Sytayai, M.Jakubauskui, R. Svetlauskui, D. Žukauskui, T. Petruškevičiui, M. Kisel, I. Sakalauskui, P. Žilioniui, G. Radzevičiui.

Paskelbti kitą nominaciją direktorė pakvietė 6a klasės seniūną Tomą Goberį ir klasės auklėtoją Staselę Kirkliauskienę, kurie papasakojo apie laimėtą konkursą ir dalyvavimą šalies  projekte „Pažink valstybę“. Mokytoja teigė, kad jos auklėtiniai  buvo jauniausi šio įdomaus ir prasmingo  projekto dalyviai, tačiau būtent jų sukurta nuotrauka puikuosis projekto leidinio viršelyje.

„Mokyklos vilties“ statulėlė   skirta kultūros puoselėtojai, tautinių šokių kolektyvo vadovei Valei Šmitienei, o padėkos raštai-ansamblio šokėjams: M.Anučinui, E.Baleženčiui, E.Česaitytei, D Deviatovui, I.Dumbliauskui,, G.Jakubauskaitei, D.Jaskelevičiūtei, Dž. Juozaponiui, N.Kisialeuski, D.Konstantinavičiūtei, G. Miliauskaitei, S.Pileckaitei, N.Straigytei, D.Čaplikaitei, S.Tamulioniui, M.Žūkui. Kaip teigė apdovanodama nominantus Kultūros centro direktorė  Rimutė Viniarskaitė, šis ansamblis – kiekvienos Dainų šventės dalyvis. Žavi nuoširdus ir profesionalus  mokytojos darbas su jaunimu, pasiryžimas puoselėti tautinį šokį, mokinių pagarba tautiniam paveldui. „Druskutis“- visų svarbiausių mokyklos renginių dalyvis ir puošmena.

Pakilią ir džiugią renginio nuotaiką kūrė M.K.Čiurlionio meno mokyklos ugdytinių Dorotėjos Bachtijevos, Vakario Stankausko (mokytoja Gražina Vosylienė),  Augusto Navicko (mokytoja Nona Kalvaitienė), kanklininkių ansamblio ( mokytoja Eglė Miknytė) atliekami kūriniai. Šventiniame renginyje dainavo mokytojos Ritos Mikalčienės ansamblis „Vivo“,    džiugino Valės Šmitienės  parengti   mokytojų ir mokinių  šokis „Parugė“ bei meninė kompozicija „Kaip surasti Lietuvą?“, šoko tautinių šokių kolektyvas „Druskutis“, skambėjo mažiausių  mokinių Liepos ir Simono deklamuojamos eilės.

Pakili šventė nuskambėjo gražiais akordais, palikdama džiugius prisiminimus ir pasididžiavimą šventės dalyvių  širdyse. Nubėgs skubanti vasara ir vėl  rugsėjy atversime knygas, ne tik popierines, bet ir skaitmenines…

 

Lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Šalengienė