PASIRINK. TAUPYK. SAUGOK

2018 m. lapkričio 17-25 d.  ,,Atgimimo“ mokyklos trečių klasių mokiniai dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose, vykdydami trumpalaikį projektą ,,Pasirink. Taupyk. Saugok“. Kadangi šių metų tema ,,Vienkartinis plastikas“,  visa savaitės veikla ir buvo susieta su vienkartinio plastiko vartojimo mažinimu. Trečių klasių mokytojos  J. Šikšnienė, L. Dabrukienė, D. Milevskienė  kartu su vaikais aptarė projekto veiklas ir susidarė visos savaitės planą.

Pirmadienį trečiokai žiūrėjo dokumentinius filmus apie plastiko atliekų poveikį gyvajai gamtai ir diskutavo, ką reikėtų daryti, kad mažiau naudotume plastikinių pakuočių ir taip saugotume gamtą ir save. Klasių mokytojos pasiūlė vaikams pirmiausia paskaičiuoti, kiek plastikinių maišelių kas dieną sunaudoja viena šeima ir padaryti statistinę savaitės analizę. Kitą dieną mokiniai jau pateikė duomenis, kiek šeima panaudojo naujų plastiko maišelių per dieną, kiti mokiniai netgi suskaičiavo visus namuose esančius plastikinius maišelius. Trečiadienį  mokiniai  akcijoje prie prekybos centrų ,,MAXIMA“, ,,IKI“ , ,,NORFA“ dalijo pirkėjams skrajutes, kuriose raginama mažinti plastikinių maišelių naudojimą. Taigi, apie vykdomą projektą žinia pasklido ne tik mokykloje, bet ir visame mieste. Kitas projekto etapas- kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose gaminat darbelius būtų panaudotos antrinės žaliavos iš plastiko. Kadangi artėja Kalėdos, mokiniai su mokytojomis nusprendė pagaminti mokyklai šventinių papuošimų- originalių snaigių iš nenaudojamų sagų, kurių tikrai yra kiekvienuose namuose. Sagas darbeliams jau rinko ne tik trečiokai, bet ir visi pradinukai.

Penktadienį kiekviena klasė  susumavo  statistinės analizės duomenis ,,Plastikinių maišelių naudojimas mano šeimoje“, pristatė diagramas draugams ir pradėjo dar vieną tyrimą apie  organinių medžiagų, popieriaus ir plastiko irimo procesą dirvožemyje. Tyrimo rezultatas bus aiškus tik pavasarį, kai trijose duobėse užkasti plastikiniai maišeliai, obuoliai, popierinės servetėlės peržiemos, o tada bus atkastos duobės ir įvertinamas irimo procesas.

Europos savaitės atliekų mažinimo renginius pabaigė smagi viktorina, kurią paruošė ir vedė Druskininkų visuomenės sveikatos biuro specialistė I.Tamulevičienė. Mes mokėmės pasirinkti saugesnį ir atsakingą bei taupų  vartojimą, naujų  antrinių žaliavų panaudojimo galimybių, pritaikyti įgytas žinias mokykloje ir namuose.

 

 Virginija Žėkaitė,

„Atgimimo“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui