Poetinio Druskininkų Rudens dalyviai mūsų mokykloje

Spalio 5-oji- ne tik Mokytojų diena, bet ir Poezijos šventė- prasidėjo Poetinis Druskininkų Ruduo. Tai kasmetis festivalis mūsų mieste. Šįkart jau 29 –asis. Jo tema skamba išties paslaptingai-,,Poezija: Triukšmas ir įniršis‘‘.

Tad sulaukę svečių – Poetinio Rudens dalyvių-klausinėjome ir  apie festivalio temą. Mokyklos skaitykloje aštuntokai susitiko su poetais- Indra Brūvere iš Latvijos ir  Ifor Ap Glyn  iš  Jungtinės Karalystės, be viso to, nominuotu nacionaliniu Velso poetu. PDR direktorė ir festivalio koordinatorė Rūta Elijošaitytė- Kaikarė  kalbino savo kolegas   bei skaitė  poetų kūrybą.

Indra Brūvere –ne tik poetė ,bet ir vertėja iš latvių kalbos į lietuvių sudomino mokinius temomis apie kalbos mokėjimo galimybes bei atsiveriančias dėl to galimybes bendrauti ,kurti ,dalyvauti įvairiuose projektuose.

Ifor ap Glyn skaitė savo eilėraščius angliškai ir  Velso tarme – tai skambėjo gana neįprastai, tačiau mokiniai įdėmiai klausėsi. Nei triukšmo ,nei įniršio poezijos posmuose nepajutome, užtat poetinis rytmetis buvo malonus ir mokiniams ,ir mokytojoms.

Šis susitikimas buvo įdomus ir dėl egzotiškų svečių – poetų , kurie yra kito ( ne mokyklinio) pasaulio žmonės ,o tai savaime intriguoja, ir dėl anglų kalbos žinių pagilinimo ,ir dėl  poetinio žodžio skambesio.

Taigi, tegyvuoja poezija!

Lietuvių kalbos mokytoja Vaiva Gintutienė