Rudenėlio šventė su „Gamtukais“

Spalio 4 d. mokykloje šurmuliavo tradicinė ,,Rudenėlio“ šventė. Ruošdami parodą iš rudens gėrybių pradinukai įtraukė ir tėvelius. Jų įspūdingi, išradingi darbeliai visą savaitę puošė pradinių klasių korpuso koridorius.

Netradicinio ugdymo diena prasidėjo greitumo ir vikrumo išbandymu. Sportiškai nusiteikę  1-3 klasių mokiniai lenktyniavo linksmosiose estafetėse naujajame mokyklos stadione. Mažiausieji mokyklos ugdytiniai, priešmokyklinukai, Rudenėlio švente džiaugėsi pradinių klasių korpuso kiemelyje.

Po sportinių varžybų 1-4 klasių mokinių laukė staigmena- mobili gamtos pažinimo studija su gyvais moksliniais eksperimentais, 3D filmu apie gamtą ir jos tausojimą.  Visiems mokinukams buvo padovanotos netradicinės  „Gamtukų“pamokos, kurias  inicijuoja LR Aplinkos ministerija, o projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Pirmoje edukacinės ,,Gamtukų“ pamokos dalyje mokiniai kartu su filmo herojais Saule ir Vėju nukeliauja į ateitį, kai Žemėje dėl žmogaus neatsakingo požiūrio į gamtos tausojimą ir puoselėjimą jau trūksta vandens. Vėliau Saulė ir Vėjas nusikelia į šių dienų pasaulį ir moko vaikus saugoti gamtą: taupyti vandenį, rūšiuoti šiukšles, neteršti gamtos atliekomis.  Vėliau mokinių laukė susitikimas su tikru  Mokslininku, kuris, naudodamas specialiai sukurtas modernias mokymo priemones, čia pat, salėje, atliko mokslinius eksperimentus su oru, ugnimi ir vandeniu.

Po pamokos visi  mokiniai gavo dovanėlių – specialiai projektui parengtas knygeles apie negyvąją ir gyvąją gamtą. Šis šaunus,  puikiai organizuotas ir linksmai pristatytas ,,Gamtukų“ projektas nė vieno mokinio nepaliko abejingo. Nuobodžiaujančių ar neklausančių nebuvo, o pamokos laikas prabėgo akimirksniu.

Rudenėlis išmokė ne tik džiaugtis gamtos dovanomis, bet ir tausoti bei saugoti  mus supančią aplinką, nes mes visi esame nuo jos priklausomi.

Virginija Žėkaitė

Druskininkų „Atgimimo‘ mokyklos direktorės pavaduotoja