Seminaras ,,Paauglystės kryžkelės“

,,Atgimimo“ mokykloje kovo 4-6 d. šios mokyklos ir Viečiūnų progimnazijos mokytojai sėkmingai dalyvavo LIONS QUEST organizuotame seminare ,,Paauglystės kryžkelės“.

Su LIONS QUEST programos instruktore Aušra Kovalkoviene aiškinomės apie aplinką, kurioje būtų analizuojamos išskirtinės ankstyvosios paauglystės ypatybės bei išbandymai. Programą sudaro šešios dalys: patyčių prevencija, socialinis ir emocinis ugdymas, akademiniai pasiekimai, asmenybės ugdymas, žalingų įpročių prevencija, mokymasis tarnaujant. Kiekviena programos dalis sudaryta taip, kad skatintų atsakyti į pagrindinį klausimą: ,,Kaip mokyklos bendruomenė gali geriausiai palaikyti ir skatinti gabaus bei sveiko paauglio stipraus charakterio vystymąsi?‘‘. Nuo to, kaip jauni žmonės išgyvena paauglystę, priklauso jų tolimesnio gyvenimo sėkmė.

Pedagogai aktyviai tris dienas dirbdami individualiai, porose, grupėse aiškinosi ir sprendė įvairias paauglystės situacijas, analizavo klasės valandėlių dalis,  pritaikė aštuoniolika mokymo metodų. Daug kam patiko judriųjų žaidimų metodas, kuris pagrįstas bendradarbiavimo veikla, suburia žmones. Žaidimai padeda  susipažinti, skatina diskutuoti, keičia veiklos tempą, sutvirtina įgūdžius. Paskutinę darbo dieną vedėme kolegoms pamokas, aptarėme jų dalis.

Atlikta praktinė veikla ir noras suprasti paauglius bei paremti teigiamą jaunų žmonių  vystymąsi skatina klasės auklėtojus dirbti su LIONS QUEST Paauglystės kryžkelių programa.

                                                                                                Seminaro dalyviai