Svečiuose pas draugus

Sausio 23d.  „Atgimimo“ mokyklos direktorė D. Časienė, rusų kalbos mokytojos ir „Mus jungia Nemunas“ projekto kuratorės   N. Zdančiuvienė ir V. Šimkonytė, švietimo skyriaus vyr. specialistė L. Černiauskienė išvyko į susitikimą Baltarusijoje su  šio projekto   partneriais. Susitikimo tikslas – 10-ies metų projekto veiklų aptarimas, Gardino akademiko E.F. Karskio vardo gimnazijos Nr.1 ir „Atgimimo“ mokyklos bendradarbiavimo  pagrindinių krypčių antram dešimtmečiui  numatymas, veiklos tęstinumas.

Prie arbatos puodelio ir tradicinių baltarusiškų  saldumynų aptarėme tolimesnes projekto veiklas bei tikslus, kurie bus orientuoti į  kultūrą, sportą ir sveikatos ugdymą. Mokiniai rinks ir sistemins medžiagą bei informaciją apie populiariausias sporto šakas Lietuvoje bei Baltarusijoje, pristatys garsiausius šalių sportininkus, dalyvaus sportinėse rungtyse. Pagal galimybes dalyvausime Gardino ir Druskininkų savitarpio bendradarbiavimo kultūriniuose renginiuose.

Jau ne pirmus metus lankomės šioje gimnazijoje,  geriausioje pagal pasiekimus Gardine ir   Baltarusijoje. Kaskart randame  kažką naujo, įdomaus, nepatirto. Šį kartą dalyvavome  Kinijos arbatos ceremonijoje. Gardino gimnazijoje Nr. 1 nuo šių mokslo metų yra privalomas dalykas- kinų kalba,  įkurta Konfucijaus klasė. Čia galima išmokti šnekamosios kinų kalbos pagal pasirinktą lygį, plačiau susipažinti su Kinijos kultūra. Pamokas veda dvi žavios mokytojos savanorės iš Kinijos.

Skirtingos šalys – skirtingos kalbos, greitai  keičiasi mokiniai, tačiau noras bendrauti bei dalintis savų kultūrų ypatumais jungia šio projekto dalyvius.  Projektas suteikia unikalią galimybę tyrinėti, atrasti ir sužinoti daugiau apie gimtosios bei šalies partnerės kultūrą, paveldą ir tradicijas, mokiniams greičiau įsisavinti šnekamosios kalbos pagrindus.

                               Vilija Šimkonytė

                    „Atgimimo“ mokyklos rusų kalbos mokytoja