Tolerancijos receptas

Rugpjūčio viduryje dešimt „Atgimimo“ mokyklos moksleivių, lydimi mokytojų Rovenos Kvaraciejūtės ir Deivido Šilansko, Zakopanėje dalyvavo Erasmus+ programos „Veiklus jaunimas“ tarptautiniame projekte „Tolerancijos receptas“ (angl. “A Recipe for tolerance”). Projekto tikslai buvo ugdyti jaunų žmonių toleranciją kitoms tautoms, gerbti kito žmogaus teises, į tarptautinę veiklą įtraukti jaunimą iš provincijos miestų, lavinti kūrybiškumą it verslumo įgūdžius. Mainuose dalyvavo 13-16 metų moksleiviai iš Lenkijos, Italijos, Portugalijos ir Lietuvos. Projekto dalyviai veiklų metu dalyvavo kūrybinės dirbtuvėse ir diskutavo įvairiomis temomis, pavyzdžiui,apie vyrų ir moterų stereotipus, socialinės atskirties mažinimą, gebėjimą priimti kitaip mąstančius ir kitokį gyvenimo būdą gyvenančius ir kitomis. Nemažai buvo kalbama ir apie Erasmus+ programos teikiamas galimybes ir jų naudą asmeninių kompetencijų ugdymui. Daugumai ypač patiko savęs ir kitų pažinimo veikla, atskleidusi, kad išoriškai labai skirtingi ir įvairaus nacionalinio mentaliteto žmonės turi daug bendro. Tiesiogiai projekto temą atspindėjo kulinarinės dirbtuvėlės, kurių metu tarptautinės komandos gamino kiekvienos šalies pasiūlytus užkandžius. Šioje veikoje dar kartą atsiskleidė, kokie mes skirtingi ir kaip svarbu rasti sąlyčio taškų, siekiant bendro rezultato. „Panašumai mus suartina, o skirtumai – padaro unikalius“, – tokią išvadą padarė Ugnė veiklos pabaigoje. Daug ištvermės ir savitvardos pareikalavo žygiai kalnuose. Ne vienam lietuviui tai buvo pirmoji pažintis su kalnais, todėl paliko neišdildomus įspūdžius.Nacionalinių vakarų metu vis kita šalis pristatinėjo savo šalį, miestą, tradicijas, organizavo žaidimus ir vaišino nacionaliniais patiekalais.  Džiaugiamės, kad mūsų vakarasdaugumos projekto dalyvių buvo įvertintas kaip labiausiai pasisekęs. Penkios projekto dienos prabėgo nepastebimai. Visi išvyko kupini pačių geriausių įspūdžių, praturtėję naujomis draugystėmis ir tikėdamiesi dar ne kartą dalyvauti tokiuose mainuose. Paklausti, kaip dalyvavimas šiame projekte jiems padės ateityje, moksleiviai sakė:„Manau, kad ateityje būsiu labiau savimi pasitikintis ir aktyvesnis“ (Dainius), „Būsiu tolerantiškesnė kitaip mąstantiems žmonėms“ (Evita)., „Mokėsiu laisviau bendrauti su kitų tautybių žmonėmis“ (Agnė), „Dalyvavimas šiame projekte mane ugdo mano asmenybę, skatina tobulėti ir įkvepia būti geresne nei vakar“ (Ugnė).

Rovena Kvaraciejūtė, anglų kalbos mokytoja