Tolerancijos savaitė mokykloje

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena , minima ne tik  įvairiose švietimo įstaigose, bet ir visoje Lietuvoje.

1995-aisiais  UNESCO paskelbė lapkričio 16-ąją Tarptautine tolerancijos diena, todėl kasmet ją mini daugelis demokratinių valstybių. Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia paminėti šią dieną jau nuo 2003-ųjų.

Šiais metais  Tolerancijos dienos simboliu pasirinktas RAKTAS. Rakto prasmė gali būti  labai plati. Raktas-tai įrankis , kuriuo atrakiname duris , o kartu ir simbolis, atveriantis jausmų pasaulį.  Tolerancija-tai ne tik žodis, reiškiantis meilę ar taiką, jame užkoduotas ir pakantumas šalia esančiam, kitam ar kitokiam…

Tolerancijos savaitę mokykloje pradėjo klasių auklėtojai. Klasių valandėlių metu auklėtojai kartu su mokiniais aptarė TOLERANCIJOS sąvoką, diskutavo apie tolerancijos ir netolerancijos atvejus tiek istorijoje , tiek  gyvenime.

Ketvirtokams bei penktokams pavyko sukurti labai gražius, spalvingus raktus iš popieriaus. Mažieji dailininkai ant savo sukurtų raktų užrašė mintis apie toleranciją bei draugiškumą.

Šeštokai turėjo užduotį surasti savo arba senelių namuose seniausią raktą ,sužinoti jo istoriją ir ją užrašyti . Sulaukėme raktų gausos: seniausi – prieš daug metų dar rankomis nukalti kalvių, bylojo apie užmarštin prabėgusį laiką, truputį jaunesni – sovietmečiu naudoti raktai ne tokie iškalbingi kaip senieji, bet ne mažiau įdomūs, ir  dabartiniai ,geriausiai atpažįstami mokiniams. Buvo ir suvenyrinių , ir miniatiūrinių raktelių…  Raktų įvairovė  eksponuojama mokyklos erdvėse.

7a ir 7b klasių mokiniai svečiavosi  organizacijoje ,,Viltis“. Mokiniai susitiko su ugdytiniais, susipažino su jų  veikla  ir drauge sukūrė ,,Tolerancijos saulutes“, kaip savitarpio supratimo ir draugystės simbolius.

8a klasės mokiniai mokyklos aktų salėje  pristatė savo filmuotas situacijas: ,,Moksliukė klasėje“, ,,Neįprastai atrodanti naujokė“, ,,Pabėgėlis iš Sirijos Lietuvoje“. Po kiekvienos situacijos pristatymo vyko diskusija, kurią vedė mokiniai bei socialinis pedagogas Alvydas Zdančius,  psichologo asistentė Rasa Kazlauskaitė ir  istorijos mokytoja Lijana Lukošiūnienė.

8b bei 8c klasių mokiniai sukūrė kryžiažodžius tolerancijos tema. Mokyklos bendruomenei buvo  smagu  turiningai  praleisti pertraukos  laiką- spręsti išties išradingus kryžiažodžius.

7c, 9 bei 10 klasės mokyklos aktų salėje stebėjo filmą ,,Du pasauliai“. Tai jautrus filmas apie kurčius tėvus ir girdinčią mergaitę. Po filmo peržiūros vyko diskusija – aptarimas, kurią vedė  psichologo asistentė Rasa Kazlauskaitė.

Tolerancijai skirtus renginius baigė JUC‘o mokinių spektaklis ,,(Ne) Patogi realybė“ ir po spektaklio vykusi diskusija.

Tikimės, kad Tolerancijos raktas padės atrakinti mūsų širdis bei jausmus ir tapsime geresni ir supratingesni  artimam, bendraklasiui, ištiktam nelaimės ar tiesiog ,,nestandartiniam“.

 

Tolerancijos centro veiklų koordinatorė L. Lukošiūnienė