Vasaros pamokėlės mažajame Zoologijos sode  

 

„Atgimimo“ mokykla, 2017m. vasario 9d. pasirašiusi sutartį su Grūto parko Zoosodu, sistemingai bendradarbiauja su parku  įvairiose gamtamokslinio ir socialinio ugdymo srityse: 1-6 klasių mokiniai pavasariop  piešė gražiausią paukštelį ir  ši paroda puikuojasi  ten pat, Velnių muziejuje. Dvejus metus parko lankytojai  turėjo galimybę balsuoti už  originaliausią ir  nuostabiausią piešinį. Daugiausia aukščiausių įvertinimų surinko Rimanto Markausko (8c kl.) ir Urtės Baležentytės (2b kl.)  darbai. Jiems įteikti UAB „Hesona“ direktorės  Birutės Malinauskaitės-Bark padėkos raštai.  Dažni svečiai šiame parke mažieji mokiniai. O  vyresniųjų, 9-okų, rankomis padaryti inkilai miško gyventojams, ne tik paukšteliams, bet ir voverėms ar apuokui, padeda  užauginti mažuosius.

Vasaros pradžioje 2-4 klasių mokinių stovyklos „Vaivorykštė“ būrys atvyko pasidomėti   šio sodo  gyventojų gausybe, sužinoti daugiau apie jų gyvenimo būdą. Stovyklautojus sutikusi gyvūnėlių mylėtoja  Birutė Malinauskienė parodė ir  papasakojo apie parke priglaustus sužeistus paukštelius: matėme gandrą  nulūžusiu sparnu, dėl patirtos elektros traumos negalintį skraidyti gerviną  bei jį kasmet aplankančią draugę gervę. Pastaroji  ištikimai jau trečią vasarą praleidžia kartu su negalinčiu skraidyti draugu, o rudenį išskrenda į šiltuosius kraštus viena… Dar daug romantiškų ir keistų istorijų papasakojo įdomioji vadovė: apie baltąją  vištą, dedančią žalius  kiaušinius, plikakakles višteles, kurių    kaklai atrodo keistokai, lyg nusišėrę – tokia jų rūšis.  Apie jūrinį erelį, patekusį parko priežiūron iš paukščių globos namų, nes jis, augintas žmogaus,  nemoka gyventi laisvėje. Vaikai mokėsi atskirti įvairias balandžių  veisles – pūstinius  nuo karakulinių, povinius nuo mėsinių ir kt.  O povai ginčijosi tarpusavyje ir neišskleidė savo gražiosios spalvotosios uodegos. Užtat buvo juokinga stebėti mažąjį gaidelį, besivedžiojantį viščiukus, kai mama vištelė perėjo likusius,-koks geras tėtis, sakė vaikai. Pasidžiaugę  naujagimio  karčiuotojo paviano išdaigomis, pasilabinę su meškutėmis, išvydę pumas ir kitus žvėrelius,  pasisupę sūpynėmis linksmi nugužėjome  į K.Dineikos parką tęsti stovyklos užsiėmimų. Smagu vasarą.

O nuo rugsėjo lauks nauji konkursai, gyvūnėlių įpročių bei gyvenimo būdo  pažinimo studijos, įdomių sumanymų vaivorykštė. Taip mokomės  pažinti, atjausti.

                                 „Atgimimo“ mokyklos vasaros stovyklos „Vaivorykštė“ informacija