Poetinis rytmetys

Spalio šeštą dieną, penktadienį, Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos biblioteka pakvietė į netradicinę pamoką. Ji buvo skirta „Poetiniam Druskininkų rudeniui  2017“. Susitikimai su poetais mokykloje jau tapo tradicija nuo 1990 metų.

Pamoka vyko mokyklos bibliotekos skaitykloje. Mokiniai buvo supažindinti su poezija ir jos kūrimu. Renginyje dalyvavo du poetai: Afrodita Nikolova iš Makedonijos ir Ryan Van Winkle iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Juos atlydėjo literatūrinių vyksmų organizatorė, VšĮ „Laikas skaityti“ direktorė Rūta Elijošaitytė – Kaikarė ir Vakarė Smaleckaitė, Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė.
Poetai labai šiltai bendravo su mokiniais. Jie dalino patarimus, kaip kurti eilėraščius. Kūrybinė veikla mokiniams labai patiko. Aštuntokai buvo klausinėjami, kokia yra linksmiausia daržovė ar liūdniausias vaisius… Visi susidomėję klausė nuoširdžių  poetų pasakojimų. Šis renginys mokiniams buvo vertingas dar ir tuo, kad jie mokėsi netradiciškai mąstyti, be to, sužinojo, kad ir iš vieno žodžio galima sukurti eilėraštį… Aštuntokai susipažino su užsienio poezija bei lavino anglų kalbos žinias.

Ateityje ir mokytojai, ir mokiniai norėtų daugiau susitikimų su užsienio šalių poetais.

8a klasės mokinė Greta Jakubauskaitė