Išmanioms technologijoms žengiant į priekį …

Išmaniosios technologijos užima vis daugiau vietos mūsų gyvenime. Kaip suderinti naudą, poreikius ir sveiką gyvenimo būdą mokėmės lapkričio 9d. kartu su  mokyklos svečiais- Kauno technologijos universiteto (KTU)  Informatikos fakulteto dėstytojais. Ypač mums patiko netradicinės pamokos pradžia, kurią vedė KTU virtualios realybės laboratorijos vadovas, doktorantas Andrius Paulauskas.  Visi  dalyvavome interaktyviame protų mūšyje, siekdami sužinoti, kiek išmanome  išmaniąsias technologijas ir jų praktinę naudą žmogui. Geriausiai ir greičiausiai išsprendę mokiniai gavo KTU Informatikos fakulteto prizus.

KTU Mokslo administratorė Giedrė Vasiljevienė  pristatė KTU, papasakojo apie   universiteto organizuojamus  konkursus, skirtus mokiniams,  kvietė dalyvauti.  Programų inžinerijos katedros vedėjas, docentas dr. Tomas Blažauskas, pats veisiejiškis, kalbėjo apie išmaniųjų priemonių efektyvų panaudojimą žmogaus sveikatai prižiūrėti, kokį neigiamą poveikį jos  daro, jei naudojamės nuolat ir neatsakingai (palygino su krepšinio žaidimu be keitimo ir pertraukų). Papasakojo, kaip  teisingai naudoti telefoną ir kitas išmaniąsias  priemones  kasdieniniame gyvenime, kaip jos gali mums padėti siekti užsibrėžtų karjeros ar gyvenimo tikslų ateityje.  Bandėme įsivaizduoti, kas būtų, jei išmanių technologijų nebūtų ir kas vyks ateityje, kai išmanumas nebeturės ribų ir seks kiekvieną mūsų žingsnį.  Dėstytojas sakė, kad išmaniojo telefono gyvenimas neilgas, jie bus pakeisti kitomis technologijomis.

Pabaigoje visi kartu  žiūrėjome trumpą informatyvų  filmą apie universitetą ir pamatėme, kaip įdomu, linksma ir smagu mokytis.  Žinome,  kad ateities profesijos bus dar labiau  susietos su informacinėmis technologijomis, todėl turime išmokti saugiau jomis naudotis, kad nepakenktume sau ir kitiems. Klasių auklėtojai ir mokiniai susidomėjo galimybe apsilankyti KTU, dalyvaujant įvairiose mokiniams skirtose programose. Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Černiauskienė kartu su mokyklos direktore padėkojo KTU atstovams už netradicinę pamoką ir pakvietė dalyvauti kitąmet.

Ši pamoka praplėtė mūsų akiratį ir paskatino dar daugiau  mokytis.

Andra Mikulskytė, 8b