Poezijos skaitymai

Gruodžio 14d. ,,Atgimimo“ mokyklos bibliotekoje rinkosi mokytojai ir mokinių tėvai ne aptarti mokymosi problemų, o skaityti poezijos.

Mūsų mokykloje literatūrinės popietės gan dažnos: svečiuojasi poetai, prozininkai, aktoriai, skaitantys jų kūrybą. Šįkart poeziją skaitėme patys. Pasirinkome paskutinio šimtmečio poetų kūryboje atskleistas amžinas vertybes: meilę ir pagarbą tėvynei, gimtinei, žmogui, kalbai. Skambėjo Maironio, V. Mykolaičio- Putino, K. Binkio, M. Martinaičio, egzodo ir kitų poetų kūryba. Daugumos poetų klasikų žodžiai padėjo mums rasti save, apsispręsti ir pasilikti su savo kraštu, su savo tauta, juose daug gėrio, tiesos, humanizmo. Šiuolaikinė poezija buitiškesnė, chaotiškesnė.  Bet žavėjomės ir A. Marčėno, D. Kajoko, G. Norvilo įžvalgomis, žodingumu.

Žodį keitė daina. Virginija Šėdienė, Irena Gudelionytė, Liucija Urnevičienė ir Dalia Urniežienė dainavo dainas, sukurtas žinomų poetų.

Dėkojame visiems renginio dalyviams už gražias eilėraščių skaitymo interpretacijas.

Poezijos skaitymų vedėja Rima Pakalienė ir Lietuvos šimtmečio renginių grupė