“Atgimimo” mokykloje “Vilties paukščiai-2020”

Spalvotais balionais papuošti mokyklos stadiono vartai, vardinės vietos mokiniams, gėlėse skendinti tribūna, svečių šurmulys ir fone skambanti muzika-tokia neįprasta ,,Mokyklos vilties-2020“ šventės erdvė intrigavo visus atėjusius į geriausių ,,Atgimimo“ mokyklos mokinių pagerbimo šventę.

Direktorės pavaduotoja Virginija Žėkaitė ir mokytoja Valė Šmitienė,  vedusios renginį, neslėpė džiugesio dėl tryliktąjį kartą vykstančios Mokyklos vilties“ šventės. Mokyklos direktorė Danutė Časienė pasveikinusi su 75-ųjų mokslo metų „Atgimimo“ mokykloje pabaiga,  pristatė garbius svečius: Savivaldybės merą Ričardą Malinauską, Seimo narį Zenoną Streikų, Švietimo skyriaus vedėją Dianą Brown, mokinių tėvus Aušrą ir Taurą Česnulevičius, mokyklos tarybos pirmininką Modestą Vitkauską, mero patarėją Simoną Kazakevičių ir kt. Direktorė teigė, jog tradiciškai į šią šventę kviečiami tik patys geriausi mokyklos mokiniai,  o  per 12 metų apdovanota net 480 geriausiųjų, o šiandien Vilties paukščių statulėlės bus įteiktos dar 43 mokiniams.

,,Žinios –tai bagažas ,kurio niekada nereikia nešti“,- įteikdamas padėkas sakė savivaldybės  meras R. Malinauskas. Simboliška, kad kartu su Švietimo skyriaus vedėja D. Brown jie apdovanojo dešimt vien dešimtukais besimokančių mokinių.

Kiekvienais metais Amerikos Lietuvių fondo skiriama mokyklos įkūrėjo Domininko Viščinio vardinė premija,  kurią įsteigė jo brolis, Druskininkų Garbės pilietis Petras Viščinis,  šįkart atiteko 8b klasės dešimtukininkei Akvilei Orliukaitei, aktyviai ir stropiai mokinei bei sportininkei, ir direktorės pavaduotojai, anglų kalbos mokytojai Loretai Šilanskienei, nusipelniusiai kolegų ir mokinių pagarbos.

Dariaus Šavolskio, buvusio „Ryto“ gimnazijos  abituriento, dirbančio Europos parlamente, kasmetinė  premija skirta 8 b klasės mokiniui Vincentui Akstinui, puikiai besimokančiam, daugelio olimpiadų ir konkursų dalyviui ir laureatui. Mokyklos tarybos pirmininkas Modestas Vitkauskas įteikdamas padėką aštuntokei Austėjai Katčenkaitei linkėjo gero starto tęsiant mokslus gimnazijoje , o Seimo narys Zenonas Streikus apdovanodamas už aukštus mokslo  pasiekimus  Martin Kisialeuski palinkėjo visiems ,,Kiekvieną dieną būti geresniems nei vakar ir džiuginti kitus…“

A.ir T. Česnulevičių vardinė premija skirta Gustei Vailionytei, puikiai mokinei ir idėjų sumanytojai. ,,Kas gi ,jei ne aš?“- taip atsakomybės ir pilietiškumo supratimą įvardijo Aušra Česnulevičienė. Svarbu priminti sau, kad  ,,Aš galiu“ – tai  įkvėptų geriems darbams nelaukiant raginimo.

Buvo išdalintos unikalios Mokyklos vilties statulėlės  kitiems  geriausiems 8 klasių mokiniams: Vėjūnei Malūnavičiūtei, Orintai Savukynaitei ir Medui Dobelinskui statulėles įteikė mokyklos Tarybos narys Edgaras Suchanekas.

Ketvirtokams Gretai Januškaitei, Elzei Skausmenytei, Nojus Kašlejui padėkojo klasių mokytojos Daiva Milevskienė, Jolanta Šikšnienė, Laima Dabrukienė. Penktokus Viltę  Akstinaitę, Mileną Juodeškaitę, Ivaną Melnikovą, Justiną Plukytę, Gustę Traigytę, Gytę Vaickelionytę, Beną Šukį, Mingailę Bočkutę, Gabrielę Dos Anjos, Jutą Januškaitę, Adelę  Steponėnaitę, Gabrielę Suchanekaitę, Emiliją Krušaitę, Agotą Granatauskaitę pagerbė Mero patarėjas S.Kazakevičius ir vedėja D.Brown.  Geriausius šeštokus Milaną Čepukėnaitę, Kamilę Balevičiūtę, Liviją Jurionytę, Brigitą Voverytę, Godą Savukynaitę, Patriciją Pileckaitę, Elijų Voronovą, Liudviką Krupinską, Paulių Dumbliauską  apdovanojo pavaduotojos Loreta Šilanskienė ir Aušra Keturkienė. O puikiai besimokantiems septintokams Jutai Šematovičiūtei,  Eitvilei Zuberniūtei, Miglei Labanauskaitei, Gvidui Jautakui, Martynui Plukiui, Aidui Pečukevičiui, Viltei Slidziauskaitei, Viktorijai Nanartonytei ir  Monikai Vaitkutei  statulėles įteikė geografijos mokytoja Stasė Kirkliauskienė ir   Savivadybės meras R.Malinauskas.

Mokyklos direktorė Mokyklos vilties statulėlę-Laimės paukštę- mokyklos bendruomenės vardu įteikė Savivaldybės merui už nuoseklų   „Atgimimo“ mokyklos išorės ir vidaus aplinkų tobulinimą, gražinimą, pasitikėjimą mokytojais leidžiant savo vaikus į šią mokyklą, rūpestį ir dėmesį  mokyklos bendruomenei visus 20  mero veiklos metų.

     Šventės  pabaigoje, plieskiant karštai vasaros saulei, į stadioną įriedėjo autobusiukas, iš kurio liejosi smagi vasariška daina. Tai žadėtoji staigmena- Justo Lapatinsko ir saksofonisto Roko Barzdžiaus duetas –dovana šventės dalyviams.

,,Pakeisti vėjo krypties negalime, bet nukreipti bures tikslo link įmanoma“,- sakė atsiimdama premiją Akvilė Orliukaitė. Belieka visiems palinkėti  palankaus vėjo ir…naujų laimėjimų.

„Atgimimo“ mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vaiva Gintutienė