Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto projektas

Gegužės mėnesį mūsų mokyklos 1-4 ir 5-6 kl. 20 mokinių, mokytojos Ingrida Vrubliauskaitė ir Rima Pakalienė dalyvavo Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto organizuojamame projekte ,,Grįžusių į Lietuvą emigrantų vaikų kalbinė integracija: lietuvių kalbos mokėjimo lygių aprašai ir lietuvių kalbos ugdymo metodika“. Pakviestos dalyvauti aštuonios mokyklos iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Druskininkų. Projekto vadovė VU Filologijos fakulteto doc. Rita Juknevičienė.

Sutikome projekte dalyvauti, nes doc. R.Juknevičienė su kolegėmis rašys ir išleis vadovėlį, skirtą grįžusių į Lietuvą emigrantų vaikams, t.y. tokiems mokiniams, kurie prastai kalba lietuviškai arba visai nemoka lietuvių kalbos. Tai turėtų būti labai reikalingas ir naudingas vadovėlis mokiniams ir pradinių klasių mokytojams bei lituanistams. Kad išryškėtų kalbos skirtumai, atrinkome dvylika mokinių, grįžusių į Lietuvą, ir aštuonis nuolat čia gyvenančius. Taigi mokiniai aktyviai dalyvavo svarbiame projekte: rašė rašinėlį, pasakojo apie save, pasakojo pagal paveikslėlius ir uždavė klausimus. Tikslas- įrašyti autentišką mokinio produkuojamą sakytinę ir rašytinę lietuvių kalbą.

Dėkojame mokiniams, dalyvavusiems vadovėlio kūrimo projekte.

,,Atgimimo“ mokyklos mokytoja R.Pakalienė