Atšvaitas – saugumo garantas

Rudenį  šviesus  paros metas vis trumpėja. Neatsitiktinai  spalio 17 d. minima kaip atšvaitų diena – šie  paprasti atributai gali išgelbėti ne vieną  gyvybę.

Atšvaitų diena prasideda didelė akcija „Matyk ir būki matomas“.  Akcijos metu dalinami atšvaitai. Šis renginys vyko  ir mūsų mokykloje.  Lapkričio 19d. mokykloje svečiavosi   Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė Natalija Kvietkauskienė ir Druskininkų policijos komisariato pareigūnė Edita Urbonienė. 5-tų, 6-tų, 8-tų klasių mokiniai  atsakinėjo  į klausimus:  kaip saugiai eiti kelkraščiu, kaip pereiti kelią, kokių saugumo  priemonių reikia , kad dviračiai ir dviratininkai būtų matomi:  dviratis turi turėti oranžinės spalvos atšvaitus ant ratų stipinų, priekyje baltos, o gale raudonos šviesos žibintus, dviratininkai privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę, o jaunesni nei 18 metų turi  užsidėti saugos šalmą. Pareigūnė demonstravo, kaip taisyklingai  segėti atšvaitus ant rankų, kojų, kuprinės.

Saugaus eismo katinėlis visiems dovanojo atšvaitus. Atšvaitus  reikia ne tik turėti, bet ir nešioti, nes iš jų nebus jokios naudos, jei šie gulės stalčiuje.

                                                                           Snieguolė Tamulevičienė