Erasmus šventė

# ErasmusDays 2021 (liet. Erasmus dienos 2021)

Spalio 14-15 dienomis kartu su įvairiausiomis pasaulio valstybėmis šventėme #ErasmusDays 2021 (liet. Erasmus dienos 2021). Šios šventės pagrindinė idėja – labai paprasta: komunikuoti apie europines vertybes, mobilumo teikiamą naudą ir Erasmus+ projektų rezultatus.  #ErasmusDays 2021 suteikia puikią progą sustiprinti ir atnaujinti pasitikėjimą programa Erasmus+ dalinantis pozityviomis žinutėmis apie suteikiamas galimybes ir projektų poveikį.

Erasmus + projekto „Water, Fire, Earth, Wind“ (liet. „Vanduo, Ugnis, Žemė, Vėjas“, koordinatorė Rovena Kvaraciejūtė) komanda mokyklos bendruomenę pakvietė į kulinarę kelionę „Tasty Europe“ (liet. „Skani Europa“). Projekto eTwinning platformoje kiekvienos partnerinės šalies dalyviai publikavo tradicinius arba mėgstamus savo šalių receptus. Erasmus dienų proga įsipareigojome gaminti vieni kitų patiekalus ir jais pavaišinti mokyklos bendruomenę. Projekto komandos nariai vaišino labai įdomiu turkišku manų kruopų pyragu „Revani“, 7c gamino prancūzišką nesaldų pyragą „Quiche Lorraine”,  6b kepė prancūziškus blynus “Breton Crepes”, 6c pasiūlė pasmaližiauti lenkišku šokoladiniu pyragu. Visos minėtos  klasės gamino vadovaujamos technologijų mokytojos Simonos Šaruckos. Beje, kai kurie projekto nariai išbandė receptus ir namuose – Ema, Liucija ir Irtautė kepė vokišką sūrio pyragą, Viltė su Ivana priėmė iššūkį pagaminti įdomų tradicinį lenkų troškinį „Bigos“, o Benas pasiūlė šeimynai pasmaližiauti iškepdamas lenkų šokoladainį.

Projekto “Let’s learn together” (liet. „Mokykimės kartu“, koordinatorė Loreta Šilanskienė) dalyviai kūrė užduotis apie Europą, jos kalbas, įžymias vietas, maistą ir kt. ir jomis apsikeitė su partnerinėmis Čekijos ir Vokietijos mokyklomis eTwinning platformoje. Šventinę dieną įvairių klasių mokiniai žiūrėjo video įrašus apie čekų mokyklą ir miestą, atliko partnerių atsiųstas užduotis, gilino supratimą apie Europos Sąjungos šalių bendrumą ir kiekvienos šalies savitumą.

Projekto „hAAPy students“ (liet. „Laimingi mokiniai“, koordinatorė Janina Jonušauskaitė) dalyviai gilinosi į Erasmus programos istoriją mūsų mokykloje, nagrinėjo mūsų patirtį šioje veikloje ir pasiūlė mokyklos bendruomenei Kahoot viktoriną.

Džiaugiamės, kad visose veiklose labai aktyvi dalyvė buvo Valentina Anglesio, savanoriaujanti mūsų mokykloje taip pat pagal Erasmus+ savanorystės projektą. Mergina ir gamino kartu su vaikais įvairius patiekalus, ir kūrė informacinį stendą, ir pati organizavo kelias pamokas apie Europos šalis.

#Erasmusdays2021

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą“.

Rovena Kvaraciejūtė, anglų kalbos mokytoja