Nepamirškime didvyrių.

Sausio 13-ąją Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos mokytojai ir mokiniai žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą pagerbė visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ languose dešimčiai minučių uždegdami vienybės ir atminimo žvakutes. Žvakučių liepsnelės pleveno ir prie stendo, skirto Sausio 13-ajai.

Pirmą pamoką mokiniai ir mokytojai giedojo Lietuvos himną, mokytojai pasakojo apie 1991 m. Sausio 13-ąją.

Trečios pamokos metu tolerancijos centro vadovė Lijana Lukošiūnienė ir mokytojas Saulius Lukošiūnas vedė netradicinę patriotiškumo pamoką. Visi, pasipuošę tautine atributika, nešini trispalvėmis susirinko prie laužo prisiminti prieš 32 metus už Lietuvos laisvę žuvusius didvyrius. Pamoką pradėjo L. Lukošiūnienė ragindama pasidžiaugti Lietuvos vėliava ir įvardyti jos spalvų prasmę. Visi sugiedojo Lietuvos himną. S. Lukošiūnas teigė, kad 1991 m. Sausio 13-oji – tai Laisvės gynėjų diena, skirta kovojusiems už visų mūsų laisvę. „Kas tie mūsų didvyriai?“- klausė S. Lukošiūnas ir ištarė kiekvieno, žuvusio tą lemtingą Lietuvai naktį, vardą ir pavardę. Dar girdėjome, kad tai buvo studentas, moksleivis, darbininkas, tėtis, sūnus, dukra, vilnietė, kėdainietis, kaunietis, jaunuolis, ką tik sukūręs šeimą… Kiekvienam Laisvės gynėjui moksleivės atnešė po neužmirštuolės žiedą… Žuvusius pagerbėme tylos minute. 7b klasės moksleivės Urtė ir Silvija perskaitė ištraukas iš savo rašinių apie laisvę. Mokytojos Dalios Urniežienės vadovaujami 3 klasės mokiniai visus subūrė muzikinei kompozicijai laisvės tema: visi dainavome E. Masytės „Laisvę“ – dainą, kuri 1991 m. skambėjo ir prie televizijos bokšto. Mokyklos direktorė Aušra Keturkienė  pasidalijo mintimis apie šią dieną ir teigė, kad šiandien netoli mūsų vykstantys įvykiai mums primena, kokia brangi laisvė ir kokie esame dėkingi tiems, kurie ją gynė. Septintokės Jorūnė ir Elzė papasakojo, kas joms yra laisvė. 7b klasės mokinė Ernesta perskaitė savo senelio liudijimą apie 1991m. sausio 13-osios naktį prie televizijos bokšto. Klausėme S. Lukošiūno skaitomų Just. Marcinkevičiaus ir E. Drungytės eilėraščių „Tėvyne dainų ir artojų“, „Mano kraštas“ ir širdyse tarėme kartu kiekvieną žodį. Baigiantis pamokai S. Lukošiūnas priminė, kad laisvė yra būtinybė, bet už ją reikia kovoti. L. Lukošiūnienė visus pakvietė išgerti karštos arbatos, dar pabūti, pasišildyti prie laužo, kaip 1991 metais.

12 val. visa mokykla dalyvavo Laisvės gynėjų dienai skirtame bėgime. Kasmet pagerbdami žuvusius Laisvės gynėjus mes suprantame, kokia brangi yra tėvų meilė, gimtinė, šeima ir nepriklausomybė.

Akimirkos iš Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos veiklų „Atgimimo“mokykloje: