“ Būk sveikas ir įtrauk savo bendruomenę”

Erasmus + programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, “Atgimimo” mokyklos  projekto “ Būk sveikas ir įtrauk savo bendruomenę” jaunimo mainai vyko birželio 10-15 d., 2019 m. Druskininkuose.   Iš  partnerinių  Italijos, Prancūzijos, Lenkijos, Turkijos, Rumunijos ir Slovakijos organizacijų mainuose dalyvavo po  8 ​​moksleivius ir  2 vadovus. Mūsų mokyklą reprezentavo 6 -7 klasių mokiniai, anglų kalbos mokytoja Rovena Kvaraciejūtė ir kūno kultūros mokytojas Deividas Šilanskas.

Naujasis projektas – tai 2018 m. rugsėjo mėnesį vykusio projekto “ Būk sveikas ir stiprus” tąsa. Jis buvo vykdomas remiantis ankstesnių mainų rezultatais bei vertinimo išvadomis, nes visos šalys partnerės buvusio projekto metu užmezgė tvirtus ryšius ir tai leido dalyvaujančiam jaunimui norėti mokytis toliau, gilinti savo žinias, tęsti  pradėtą veiklą, įtraukti naujas temas ir veiklas, dar daugiau jaunimo ir naują partnerinę instituciją. Žinios apie sveiką gyvenimo būdą ir fizinį aktyvumą  yra labai svarbios, nes dauguma jaunų žmonių renkasi sėslų gyvenimo būdą, kuris sukelia sveikatos problemų. Projekto dėka jaunuoliai sužinojo apie pasyvaus gyvenimo sukeliamus nepatogumus ir pajuto sveiko gyvenimo būdo naudą. Kiekviena dalyvaujanti organizacija turėjo toliau plėtoti savo ankstesnę temą ją praplėsdama ir papildydama, kad tai padėtų jauniems žmonėms didinti fizinę ir psichologinę gerovę, teiktų pasitenkinimą ir skatintų norą sveikai gyventi. Dalyvaujančios organizacijos buvo raginamos aktyviai dalintis lyderyste ir sveiko gyvenimo būdo propagavimu bei skleisti jų įtaką  aplinkiniams žmonėms: mokyklos draugams, mokytojams, giminaičiams ir net kaimynams. Todėl šio projekto metu vėl kvietėme vietines bendruomenes prisijungti prie mūsų per kultūrinius vakarus, kūrybines dirbtuves ir fizinį aktyvumą skatinančias veiklas. Per 6 projekto mainų dienas, kai mainų dalyvių skaičius yra ribotas,  neįmanoma įtraukti  visų norinčių, todėl į kiekvienus mainus kviečiame vis kitus mokinius, o buvę dalyviai tampa savanoriais, padedančiais įgyvendinti veiklas.

Kiekviena dalyvaujanti organizacija buvo atsakinga už 1 rytinę mankštą, 2 kūrybines dirbtuves, 1 kultūrinį vakarą ir 1 fizinio aktyvumo užsiėmimą. Vietinė bendruomenė aktyviai atsiliepė į kvietimą  dalyvauti  projektinėje veikloje.

Projektinių mainų metu dalyviai ne tik patobulino sveiko gyvenimo būdo kompetenciją, bet ir komunikacijos užsienio kalba kompetenciją, nes pagrindinė bendravimo kalba buvo anglų; asmeninę ir socialinę  bei tarpkultūrines kompetencijos, nes  nuolatos bendravo su skirtingų tautybių žmonėmis; kultūrinio sąmoningumo ir raiškos kompetencijas  organizuojant integracinius žaidimus ir tautinius vakarus; fizinio aktyvumo kompetenciją per fizines veiklas ir sporto sesijas; problemų sprendimo, kritinio mąstymo, mokymosi mokytis, skaitmenines kompetencijas per kūrybines dirbtuves ir komandinius  užsiėmimus.

Kiekvienos dienos nuveiktais darbais  buvo dalijamasi socialinio tinklo “Facebook” projekto paskyroje, kurioje pranešimus publikavo kiekvieną rytą išrinkta vis kita reporterių komanda.

Paskutinę dieną vykusioje mainų vertinimo diskusijoje pagrindiniai klausimai buvo: “Kodėl vertėjo dalyvauti šiame projekte?” ir “Kuo šis dalyvavimas bus naudingas man ir mane supantiems žmonėms?” Džiaugiamės, kad visi dalyviai projektines veiklas įvertino puikiai, o grįžę į savo šalis skleis gautas žinias ir įgūdžius savo vietinėse bendruomenėse. Visi projekto dalyviai gavo Youthpass pažymėjimus, įrodančius jų įgytas kompetencijas.

Šis projektas finansuojamas, remiant Europos Komisijai, “Erasmus”+ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto koordinatorius

Deividas Šilanskas