Tęsiame bendradarbiavimą

Graži „Atgimimo“ mokyklos ir Gardino akademiko E.F. Karskio 1-osios gimnazijos  draugystė, užsimezgusi  prieš  10 metų, kasmet tik stiprėja. Šių mokyklų mokytojai kartu su mokiniais, vykdydami tęstinį projektą „Mus jungia Nemunas“, bičiuliškai bendrauja, dalijasi gerąja patirtimi, vyksta į pažintines išvykas, vieni kitus supažindina su vis kitais savojo krašto ypatumais. Kaskart, ruošdamiesi susitikimams, suprantame, kad dovanosime vieni kitiems dėmesį, atidumą, savo rūpestį ir šiltus linkėjimus, kurie slypi mūsų veiduose ir širdyse.

Šįkart, sausio 11-12 dienomis, „Atgimimo“ mokyklos direktorė D. Časienė ir projekto koordinatorės N. Zdančiuvienė ir V. Šimkonytė pakvietė Gardino 1-osios gimnazijos direktorių, mokytojus ir mokinius apsilankyti Lietuvoje, Druskininkuose. Mūsų susitikimo tema-„Tradiciniai lietuvių liaudies amatai“.  Kaip paprastai, pradedame nuo dar nepažintų ir svečių nematytų šalies vietų. Pirmą dieną vykome į Kauną. Čia aplankėme šalia Kauno marių stūksantį Pažaislio vienuolyną. Vienuolynas  paliko didelį įspūdį jį aplankiusiems svečiams. Mokiniai ne tik susipažino su baroko stiliaus architektūra ir to meto tikėjimo ypatumais, bet ir sužinojo daugybę dalykų apie čia gyvenusius vienuolius bei jo įkūrėją Kristupą Zigmantą Pacą.  Svečiai domėjosi  viena  pirmųjų Lietuvoje kriptų, kurioje buvo laidojami italų vienuoliai. Po apsilankymo vienuolyne draugaujančių  Gardino ir Druskininkų mokyklų mokiniai turėjo progą pasigrožėti Kauno pilimi, senamiesčiu ir smagiai praleisti laiką kartu. Po pietų  apsilankėme Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Mokiniai ir mokytojai dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje, kurioje  susipažino su sistemine ekspozicija – nuo bestuburių organizmų iki žinduolių. Mūsų svečiai noriai apžiūrėjo ir intensyviai domėjosi gausia pastoviąja muziejaus ekspozicija, kurioje pateikiama net 15 000 įvairių sistematinių Lietuvos ir kitų šalių gyvūnų grupių. Kaip sakė viena  kartu vykusi Gardino gimnazijos mokytoja, projekto koordinatorė – tai buvo pati įdomiausia gamtos pažinimo pamoka aštuntokams! Vakarop truputėlį pavargę, bet pilni įspūdžių grįžome į Druskininkus, kur svečių jau laukė   6-8 klasių mokiniai su tėveliais, priėmę svečius nakvynei.

Antroji diena buvo skirta pažinčiai su projektinės veiklos pristatymu ir „Atgimimo“ mokykla. Mokyklos skaitykloje 8-10 klasių mokiniai demonstravo pateiktis ir pristatė pranešimą „Tradiciniai lietuvių liaudies amatai“. Visi kartu pasidžiaugėme, jog turime labai daug panašumų – tai ir audimas, ir kalvystė bei drožyba. Dviejų mokyklų mokinių ir mokytojų susitikimą pabaigėme metodiniu užsiėmimu – svečiai stebėjo biologijos ir geografijos pamokas 3D formatu. Pamokas vedė biologijos mokytoja E. Čepulienė ir geografijos mokytoja S. Kirkliauskienė. Pirmosios demonstracinės biologijos pamokos metu buvo parodyta erdvinė žmogaus širdies sandara bei visas širdies darbo procesas. Geografijos pamokos metu svečiai išvydo ugnikalnio ir geizerio išsiveržimus. Svečiai turėjo puikią galimybę praktiškai išbandyti, kaip 3D technologijos pagalba yra matomi erdviniai objektai ir jų įvairiapusė vizualizacija padeda įsisavinti ir suprasti pateikiamą informaciją daug greičiau ir efektyviau.

Svečiai, įgyvendinę savo kitą svajonę-persikelti per Nemuną lynų keltuvu-išvyko na­mo. Ta­čiau at­stu­mas drau­gys­tei – ne kliū­tis, ben­dra­vi­mas tę­sis elek­tro­ni­niais laiš­kais, ži­nu­tė­mis. Be to, at­ei­ty­je lau­kia nau­ji su­si­ti­ki­mai. Labai džiaugiamės mūsų dviejų mokyklų draugyste, kuri praturtina mokinius ir mokytojus naujais atradimais, išbandymais, kitokia patirtimi, tobulina kalbinius ir bendravimo  gebėjimus.

Vilija Šimkonytė,

„Atgimimo“ mokyklos rusų k. vyresnioji mokytoja