Auksiniai susitikimai

Švęsdami mokyklos jubiliejų norime ne tik pasidžiaugti mūsų buvusių mokinių, mokytojų  sugrįžimu,  bet ir sudaryti sąlygas jiems pasidalinti savo išmintimi su dabartiniais mokiniais. Mokyklos 75-ojo  jubiliejaus  savaitė buvo ypač gausi įdomių ir prasmingų susitikimų su buvusiais ,,Atgimimo“ mokyklos mokiniais, mokinių tėveliais, Savivaldybės bendruomenės nariais.

Lapkričio 11-ąją dieną fizinio ugdymo mokytojai pakvietė į mokyklos skaitykloje vyksiančią pamoką-susitikimą  su  buvusiu mokiniu, sportinio ėjimo meistru Mariumi Šavelskiu. Šis Lietuvos lengvaatletis, ėjikas  pasakojo, kaip tapti olimpiečiu, nes pats buvo pasiekęs šį etapą, dalyvavęs Olimpinėse ir  Pasaulio ėjikų  žaidynėse, laimėjęs ne vieną Lietuvos čempionatą.

1d klasėje svečiavosi mūsų mokyklą baigusi ir joje dabar dirbanti socialinė pedagogė Agnė Gaidamavičienė. Šios klasės mokytoja Gitana Zdanavičienė džiaugėsi ,kad mokiniams buvo įdomūs ir Agnės mokykliniai įspūdžiai,  ir kramtomosios gumos popieriukų kolekcija, ir popierinės lėlės bei jų rūbų ,,spinta“, pagaminta iš…sąsiuvinio.

3a klasė sulaukė neįprasto mokytojo-mokyklos darbuotojas Žydrūnas Barauskas vedė pamoką „Mano augintiniai“ apie triušiukų priežiūrą, maitinimą. Buvo pasiruošęs skaidruoles apie triušiukų savybes, charakterį, poelgius.  Vaikai pasiruošė triušiukų pamokai: atsinešė po lapelį kopūstėlio, gabalėlį morkytės. Daug džiaugsmo švietė vaikų akyse glostant mažuosius augintinius.

2a klasės viešnios-Aida Balčiūnienė ir Lina Maskalenkienė- Luko ir Liepos mamytės. Abi baigusios ,,Atgimimo“ mokyklą ir dabar čia dirbančios. Anglų kalbos mokytoja Aida ir matematikos mokytoja Lina pasidalino prisiminimais apie savo mokyklinius metus, pasidžiaugė gautais padėkos raštais ir nostalgiją keliančiomis nuotraukomis. Pasak klasės  mokytojos Violetos Vaitukevičienės , nelengva, bet įdomu buvo ieškoti ir rasti tose nuotraukose  mokinukes Aidą ir Liną.

Mokyklos darbuotojų, baigusių šią mokyklą būrį papildė pamoka su Nijole Papartiene, kuri, šios mokyklos 26 laidos abiturientė, pasakojo 5b klasės mokiniams apie jos vaikystės ir jaunystės Druskininkus, savo mokymosi laiką, darbą, pomėgius. Mokiniai suprato, kaip svarbu pasirinkti darbą, kuris patinka, o mokyklos bibliotekoje dirbti išties įdomu.

Lapkričio 12 d.7b klasėje (auklėtoja Rima Pakalienė) lankėsi 69 laidos abiturientė Monika Valavičiūtė. Ji baigė bioinžineriją,  dirbo Eukariotų genų inžinerijos skyriuje doktorante(tyrė įvairius virusus).Monikai mokslinis darbas buvo įdomus, tačiau tai ne viskas, ko ji norėtų gyvenime.  Jau metus ji savanoriauja, padeda organizuoti A.Mamontovo koncertus, dalyvauja Karklės,,,Debesų Pievos“ festivaliuose.

Jos bendraklasis Gabrielius Žvirblis- iliustratorius, kūrėjas, drabužių,  avalynės ir aksesuarų dizaineris, hiphopo profesionalus šokėjas.  Aukštųjų mokslų Gabrielius nebaigė, bet, nepaisant to, pasitiki savo jėgomis, nes geba daugelį dalykų paversti gražesniais(pvz., Kauno senuosius troleibusus).Jis ir mokinius skatino nebijoti peržengti savo galimybių ribas, būti kitokiems.( Gabrielius  ir direktorei  pasiūlė originalių  idėjų, kaip nebrangiai ir gražiai pakeisti valgyklos interjerą).

Abu svečiai akcentavo, kad gyvenime laimę lemia ne pinigai, o savęs realizavimas, patinkanti veikla. Ir Monika, ir Gabrielius drąsino mokinius išbandyti įvairius pomėgius, darbus ,profesijas-ieškoti savęs.

Įdomaus susitikimo sulaukė  4c klasės mokiniai (mokytoja Laima Dabrukienė). Pas juos svečiavosi buvęs 27 laidos abiturientas, medžio drožėjas, Savivaldybės tarybos narys Vytautas Dabrukas. Svečias kalbėjosi  su mokiniais apie sportą, nes buvo rankinio mėgėjas, apie savo kūrybą. Jis parodė mokiniams savo tapybos darbus, medžio drožinius, pasiūlė išmėginti jėgas su kaltuku ant liepinės lentelės. Tiems, kurie sakėsi nemokantys, patarė:  ,,Jei nebandysite, tai ir nesužinosite, mokate ar nemokate‘‘.

Smagu buvo bendrauti su buvusiu mokyklos mokiniu Povilu Lapinsku, kuris šiuo metu yra „Dosado“ šokių studijos vadovas. Jis pasidalino mintimis apie mokyklinius metus, šokių pamokas su mokytoja Vale Šmitiene, įdomias ekskursijas ir klasės draugus, draugiškumą ir kitas įdomybes.

Visų klasių mokiniai Tolerancijos dienos proga buvo įtraukti į ypatingą pamoką, kurios tema „Sėkmės švyturys“. Mokyklos Tolerancijos centras (vadovė-Lijana Lukošiūnienė) paskatino mokinius atlikti namų darbą-kartu su klasės draugais, mokytojais, tėvais sukurti laivą, kuris simbolizuotų klasę, jos išskirtinumą. Kai  mokinių grupelės iš kiekvienos klasės susirinko salėje, reikėjo pristatyti savo laivą, kiekvienos klasės kitokį, savitos formos ir dydžio. O salėje šviečiantis  didysis Švyturys rodė kelią,  kur link plaukti audringoje gyvenimo  jūroje. Pasibaigus spalvingiems ir įdomiems mokinių pasisakymams buvo pristatyta naujoji mokytoja-buvusi mokyklos abiturientė Kristina   Šanturova. Ji nuosekliai ir sistemingai apibūdino savo ėjimą link  mokyklos baigimo aukso medaliu, argumentus, kaip pasirinko iš daugelio norimų profesijų kelias, nors viskas sekėsi vienodai gerai. Kristina mokėsi visą gyvenimą ir įgijo 4 specialybes, dirba atsakingus darbus, kasmet keliauja į darbo keliones užsienyje.Mokytis gerai-apsimoka, išmoko mokiniai.

Mokytojai senjorai lapkričio 12-osios vakare pakvietė visus į jų pačių (sudarytoja –Rita Mikalčienė) išleistos knygos apie save pristatymą –„Gyvenimo ratas sukasi“. Buvę mokytojai, dabar garbingi senjorai, džiaugėsi išleista knyga apie juos, aptarė savo aktyvios veiklos laikus ir  mokytojavimą.. Laima Liucija Andrikiene, mūsų  mokyklos 28 laidos abiturientė, vienintelė šios knygos rėmėja, labai šiltai atsiliepė apie savo mokytojus. Knygos sudarytoja Rita Mikalčienė pasakojo apie  knygos, sukurtos daugiausia iš mokytojos Izabelės Ūsienės  straipsnių, atsiradimo istoriją, „Bičiulių“ klubo įsikūrimą mokykloje.

Lapkričio 13-ąją su aštuntokais ir jų mokytojomis Stase Kirkliauskiene ir Vaiva Gintutiene susitiko  48 laidos absolventas Modestas Vitkauskas. Savo įdomų gyvenimo kelią jis iliustravo asmeniškais potyriais,  tai ypač sudomino mokinius. Svečias pasakojo apie studijas VGTU, 900 km. piligriminę kelionę Santjago de Kompostela keliu, kuprinės svorį, istoriją apie batus, emigraciją Amerikoje, trukusią šešerius metus, pomėgį sportui (Jo rekordas-29 prisitraukimai- sužavėjo berniukus),sutiktų žmonių įvairovę, vertybių perkainojimą…Jo patarimas mokiniams-stengtis mokytis, išnaudoti galimybes ir prisiminti, kad ne viską galima nusipirkti už pinigus…

10klasės mokiniai (mokytoja Vaiva Gintutienė) sulaukė viešnios- lietuvių kalbos mokytojos Irenos Urbonienės. Ji mokyklą baigė su  44 –ąja laida. Mokytoja parodė įdomių mokyklinių nuotraukų. Skaidrėse matėme vienodomis uniformomis pasipuošusias mokines,  linksmai nusiteikusius klasės draugus, užlipusius ant mokyklos stogo…Išgirdome mokyklinių istorijų apie bendravimą su mokytojais ,jų įdomias ir ne tokias įdomias pamokas. Dešimtokams buvo smalsu sužinoti  apie Irenos profesijos pasirinkimą, tuometę mokyklos sistemą ir net apie …mokyklos grindis, kurios iki šiol tarnauja 3-ajame korpuse. Mokytoja palinkėjo mokiniams būti ne tik laisviems, bet ir atsakingiems.

3c mokiniai su mokytoja Asta Žuromskiene ėjo į ,,Menų kalvę“ susitikti su buvusia ,,Atgimimo“ mokyklos mokine Ugne Vitonyte ir jos mama. Mokiniai mokėsi lieti akvarele. Buvo smagu matyti vaikų rankomis kuriamų spalvų liejimo stebuklų. Pati Ugnė piešė ant visokių paviršių: grindų ,stalo, kėdžių…Ji mokėsi interjero ir dizaino. O jos diplominis darbas susijęs su Druskininkais-„Atgimimo“ mokyklos renovacija, šiuolaikiškų erdvių įkūrimas. Susitikimas įkvėpė ne vieną mokinį kurti, išbandyti save.

Į 4b klasę(mokytoja Jolanta Šikšnienė) atvyko buvę mūsų mokyklos mokiniai: Lina Pigagaitė-Frėzė(Ernestos mama),jos klasės draugas Modestas Vitkauskas ir jo žmona Akvilė(Smiltės tėveliai) bei Saulius Janulevičius(Mato tėtis).Jie dalijosi mokyklos prisiminimais,  rodė nuotraukas.  Mokiniai vartė pirmąją skaitinių knygą ,,Vyturėlis‘‘, Linos pažymių knygelę, popierinį klasės žurnalą-dienyną. Svečiai lygino dabartinę ir tuometę mokyklą…

Lapkričio 12d.dešimtokams netradicinę pamoką apie socialinį draudimą vedė SODROS Druskininkų skyriaus vedėja Renė Vavženavičienė. Mokiniai sužinojo, kokios yra socialinio draudimo rūšys, kas sudaro socialinio socialinio draudimo valdymo sistemą ir kas yra tos sistemos dalyviai. Viešnia atsakė į mokiniams rūpimus klausimus. Susitikimas vyko  mokytojos  Staselės Kirkliauskienės klasėje.

6c klasės auklėtoja Daiva Dumbliauskienė pasikvietė 55 laidos abiturientę Vilmą Valalytę-Žuraulienę. Ši mokinė, baigdama mokyklą, buvo apdovanota D.Viščinio premija. Dabar ji-privačios klinikos Alytuje administratorė. Viešnia pabrėžė, kad pats svarbiausias mokinių darbas-gerai mokytis, vertinti draugus, nes gyvenimas pilnas staigmenų,ir nežinia, kada prireiks mokslo žinių ar draugo peties.

7a  ir 7c klasės mokiniai net po skambučio į pertrauką nepajudėjo iš vietos,buvo labai nusivylę, kad baigėsi pamoka… Taip savo charizma ir pasakojimu apie spalvingas patirtis visus sužavėjo buvęs mokyklos mokinys Dovydas Van Gucht. Šiuo metu jis dirba anglų kalbos mokytoju ir yra startuolio  Klasės.lt įkūrėjas.

7 b klasėje (mokytoja Snieguolė Tamulevičienė) netradicinę pamoką vedė 26 laidos abiturientas, Gamtos mokslų biochemijos ir biotechnologijų katedros vedėjas, profesorius  Rimantas Daugelavičius. Profesorius kalbėjo apie bakterijų gausą, kurios ,,šeimininkauja“ žmogaus organizme ir saugo mus nuo nepageidaujamo išorės poveikio, kalbėjo ir apie griaunančią virusų galią, kurie gali pakeisti žmogaus genetinę programą ir sukelti ligas. Profesorius pažadėjo  padėti įgyvendinti mokykloje besikuriančio Gabiųjų mokinių klubo užmojus.

Lapkričio 11d. 5a klasėje (mokytoja Lijana Lukošiūnienė) pamoką vedė buvęs ,,Atgimimo“ mokyklos mokinys   Ramūnas  Šerpatauskas. Svečias mokiniams papasakojo apie tai, kaip svarbu yra anksti suprasti savo pomėgius bei pasirinkti profesiją. Kalbėjo apie kario profesiją bei galimybes tarnauti valstybei būnant Šaulių organizacijos nariu. R. Šerpatauskas dirba Karių reabilitacijos centre Druskininkuose ir rūpinasi karių iš Ukrainos priėmimu bei gydymu. Mokiniai buvo labai aktyvūs ir uždavė svečiui daug klausimų.

Lapkričio 13 dieną 5c klasės mokiniams pamoką vedė Šarūnas Kuliešius, mūsų mokyklą baigęs 2004 metais. Šarūnas pasakojo apie veterinaro profesiją, naminių gyvūnų ligas ir priežiūrą, rodė skaidruoles apie gyvūnus. Pamokos pabaigoje mokiniai turėjo galimybę užduoti klausimus ir pademonstruoti savo žinias.

O 1b klasės mokiniai lankėsi Druskininkų miesto savivaldybėje. Minėdama mūsų mokyklos 75 metų sukaktį   klasė  dalyvavo  pažintinėje pilietiškumo pamokoje.  Mokinius priėmė buvusi mūsų mokyklos mokinė Živilė Fayed ( Juonytė). Ekskursiją pravedė Druskininkų savivaldybės teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus pavaduotoja Ramutė Juonienė ( Adamo Fayed močiutė).Pažintinės ekskursijos metu mokiniai pamatė, kur vyksta pasitarimai Druskininkams svarbiais klausimais, lankėsi administracijos specialistų kabinetuose, Tarybos posėdžių salėje, archyve.  Vaikai atidžiai klausėsi pasakojimų, dalinosi savo žiniomis apie mokyklą bei jos istoriją.

Mokytoja Lijana Lukošiūnienė į  5 a klasės istorijos pamoką pasikvietė  6 – osios laidos abiturientą  Vytautą Valentukevičių. Svečias pasidalijo  savo įspūdžiais apie  Neravų pradinę mokyklą, kurioje buvo mokoma lenkų kalba. Papasakojo savo pirmąją meilės istoriją, bendravimą su mokytojais ir klasės draugais. Mokiniai žavėjosi svečio atmintimi ir džiaugėsi  galimybe sužinoti apie ,,senų laikų mokyklą“.

8c klasės mokiniai susitiko su buvusiu mokyklos mokiniu ir mokinio Augusto tėčiu Petru Marceliu jo darbovietėje. Mokiniai suprato, kad darbas yra įvairus, svarbu žinoti, ko  sieki.

Lapkričio 14 dieną 6b klasės mokinius aplankė viešnia – “Atgimimo” mokyklos 38 laidos abiturientė Laima Rekevičienė. Laikraščio “Mano Druskininkai” redaktorė labai įtaigiai  dalijosi mokyklos atsiminimais ir pasakojo apie žurnalisto profesiją. Viešnia labai džiaugėsi bendraudama su tokiais smalsiais ir drąsiais šeštokais. Ji  prisiminė savo mokyklinius laikus, klasės draugus, mokytojus, įdomiai  pasakojo apie  patrauklią žurnalisto profesiją, dalijosi mokyklos prisiminimais.

53 laidos abiturientas, dabar Vilniaus universiteto doktorantas, Raimundas Savukynas svečiuodamasis 7a klasėje dalinosi sukaupta  dvylikos metų patirtimi mokantis ir dirbant aukštosiose Vilniaus mokyklose, atskleidė studijų galimybes Vilniaus universitete. Įdėmiai besiklausiusiems mokiniams padovanojo VU atributikos. Jis, dirbdamas VU Medicinos fakulteto inovacijų srityje, taip pat domėjosi galimybėmis įtraukti Gabiųjų klubo mokinius į VU veiklas.

7a klasės mokiniai(auklėtoja Vilija Šimkonytė ) susitiko su 27-osios laidos abituriente Gražute Kuneikiene, dabar turinčia savo verslą. Buvusi mokinė papasakojo, jog pradinė mokykla anuomet buvo  prie ežerėlio, mediniame pastate, rodė klasės nuotraukas.  Mokinius labai sudomino klasės metraščiai, kuriuos anuomet kūrė patys mokiniai.

Lapkričio 14 dieną  priešmokyklinio ugdymo   C klasės mokinukai kartu su mokytoja Jolita Miliauskiene mokyklos 75-ojo gimtadienio proga dalyvavo veikloje „Pažink, tyrinėk, išbandyk…“ . Vaikučiai ne tik susipažino su didžiąja mokykla, bet ir susitiko su ilgamete „Atgimimo“ mokyklos chemijos vyr. mokytoja Elita Senkevič. Mokinukai susitikimo metu atliko keletą įdomių eksperimentų bei patyrė  smagių emocijų. Be to, kas gali žinoti, galbūt taip savo mažuosius mokinukus sudominsime ateityje su kur kas didesniu užsidegimu domėtis chemija ar fizika.

Mokinių susitikimas su 33 laidos abituriente Druskininkų Sporto centro rankinio trenere Danguole Sukankaite vyko įdomiai ir linksmai. Viešnia pasakojo apie savo jaunystės svajonę žaisti Lietuvos rankinio rinktinėje. Vienai iš jos mokinių -Gretai Kavaliauskaitei- išsipildė svajonė. Ji žaidžia Lietuvos rankinio rinktinėje. Trenerė džiaugiasi savo pasiektais darbo rezultatais – mokinių laimėjimais.

Kai kurios klasės derino savo pamokas su savo laikinųjų mokytojų  laiku. Todėl  8a ir 8b klasių mokiniai vyko į išvažiuojamąją pamoką Vilniuje lapkričio 6d.. Pirmoji stotelė buvo Parlamentas, kuriame mokiniai buvo artimiau supažindinti su Seimo narių pareigomis ir įstatymų leidimu, taip pat jie turėjo progą pasiklausyti parlamentarės Irenos Degutienės, mūsų mokyklos 19 laidos abiturientės, pasakojimo apie savo karjerą ir atliktus darbus. Paskui aštuntokai keliavo į „MO“ muziejų, kuriame apžiūrėjo parodą „Rūšių atsiradimas 90-ųjų DNR“.

Jau penktą kartą lapkričio 14-ąją vyksta „Atgimimo“ mokyklos krepšinio turnyras, skirtas Anapilin išėjusiems  fizinio ugdymo mokytojams Donatui Orentui, Egidijui Šimkevičiui, Romui Zautrai atminti.  Susitiko 2 komandos, pereinamąją taurę laimėjo jaunystė.

Dar daug buvusių  mokinių liko nepakalbintų, nors norėjo atvykti, tačiau darbai ir įsipareigojimai neleido. Gera buvo matyti lapkričio 15-ąją  ir mokinius, ir mokytojus, ir mokinių tėvus. O  į mokslo sritis pasukę buvusieji abiturientai žadėjo paramą mokyklai kuriant nuoseklų Gabiųjų mokinių ugdymą po pamokų.  Į šią sritį įsitrauks jau minėti mokslininkai, taip pat mokslų daktaras Vytautas Bielinską. Šiuo metu jis  dirba   prie dirbtinio intelekto plėtojimo projektų. Įdomiausia tai, kaip jis teigia, tai yra ta pati matematika, kuri jau dėstoma mokyklos suole, manyčiau, kad netgi pamokų metu- vertėtų parodyti mokiniams galutinius produktus kur vektoriai, trigonometrija ir statistika nusėda.

Gražų laišką mokyklai parašė Kristina Andrijauskaitė, baigusi mokyklą 1999m. Ji dabar  gyvena Amerikoje, dirba  Teksaso Universitete.   Šiuo metu baigia doktorantūrą Molekulinės medicinos fakultete,  atlikinėja įvairiausius vėžinius tyrimus laboratorijose, dalyvauja mokslinėse ekspedicijose siunčiant ląsteles į kosmosą. Kai tik atvyks į Lietuvą, Druskininkus, laukia susitikimai su dabartiniais  „Atgimimo“ mokyklos  mokiniais, kuriuos domina mokslas, technologijos, pokyčiai.

Susitikimai su buvusiais ,,Atgimimo“ mokyklos mokiniais buvo puiki mokinių motyvavimo priemonė. Jie sužinojo svarbius gyvenimo dalykus,   sėkmės istorijų, kurių pagrindas – ėjimas į tikslą, žinių troškimas ir bendruomeniškumas.

                                                                                            Druskininkų ,,Atgimimo‘‘ mokyklos informacija