Birželis – stovyklų metas „Atgimimo“ mokykloje

Beveik visą birželio mėnesį Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje vyko vasaros poilsio stovyklos, kuriose dalyvavo apie 230 įvairaus amžiaus mokinių. Pirmieji stovyklavo birželio 3-7 dienomis priešmokyklinio ugdymo vaikai. Stovykloje „Šypsenėlė“ smagiai laiką leido 50 būsimų pirmokų. Nuo birželio 10 d. iki 21 d. stovykloje ilsėjosi pradinukai, kurie buvo suskirstyti į mažesnes dvi stovyklas: „Aitvaras“ (1-2 kl.) ir „Vyturėlis“ (3-4 kl.) Šioje amžiaus grupėje buvo apie 150 mokinių. O birželio 25-28 d. poilsio ir pramogų laikas atėjo vyresniesiems. Trisdešimt 5-6 klasių mokinių aktyviai ilsėjosi stovykloje „Sportas ir sveikas gyvenimo būdas“.

„Šypsenėlės“ stovyklautojai dalyvavo susitikime su Druskiuku, kuris pasakojo istorijas apie Druskininkų miestą bei jo apylinkes. Lankėsi „Girios aido“ muziejuje, susipažino su Eglės žalčių karalienės ir jos vaikų istorija. Vyko į  A. Česnulio skulptūrų parką, keliavo į vaikų žaidimų kambarį „O kas čia?“, dalyvavo šokio šventėje bei sportinėse veiklose Dineikos parke, plaukė garlaiviu į Liškiavą, kur kopė į piliakalnį.

Stovyklos „Aitvaras“ vaikai lankėsi „Druskos studijoje“, „Menų kalvėje“, kurioje išbandė net aštuonias skirtingas edukacines programas, A. Česnulio skulptūrų parke, Turizmo ir verslo informacijos centre, parapijos namuose, Druskininkų viešojoje bibliotekoje, Druskininkų miesto muziejuje, „One“ nuotykių parke, šeimos pramogų centre „O kas čia?“. Taip pat važinėjosi traukinuku, keliavo su Plepia ponia po gydyklų parką, kepė šakotį, dalyvavo golfo turnyre, gamtos kvapų dirbtuvėse ir stalo žaidimų edukaciniame renginyje.  Švietėjiškus bei prevencinio pobūdžio užsiėmimus organizavo sveikatos biuro specialistai bei socialinė pedagogė.

„Vyturėlio“ stovyklautojai pirmąją savaitę dalyvavo šiose veiklose: eksperimentai su chemijos mokytoja, linksmieji žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, kurių metu mokytoja Rūta mokė gaminti lėles. Šias lėlytes vaikai padovanojo Gedulo ir vilties dienos renginio svečiams ir dalyviams. Stovyklautojus sužavėjo puikios edukacinės programos „Menų kalvėje“, karšta kelionė į Šakočio kepimo programą ir įdomus muziejus. Tą pačią dieną ištvermingieji  vaikai dar turėjo jėgų pramogauti ir „One“ parke. Paskutinė pirmos savaitės diena skirta sportui, Gedulo ir vilties dienos minėjimui bei paskaitai apie saugesnį internetą.

Antra stovyklos savaitė prasidėjo Dineikos parke, čia veiklą organizavo Visuomenės sveikatos biuras. Kitomis dienomis stovyklautojai dalyvavo „Gamtos kvapų dirbtuvėse“, dekupažo pamokose, 3D knygos gamybos užsiėmime. Savaitės pabaigai – edukacinė programa Augų sūrių ūkyje, įdomūs užsiėmimai miesto muziejuje, pasivažinėjimas traukinuku ir nepakartojamas Iliuzijų kambarys. Stovykla užbaigta pikniku ant žolės ir smagiomis linksmybėmis su renginių orgqanizatore Simona.

Birželio 25-28 dienomis veikė paskutinė mokyklos stovykla “Sportas ir sveikas gyvenimo būdas”. Vaikai kiekvieną rytą pasitikdavo mankštomis, sportiniais žaidimais, prasidėjusių atostogų metu išliko fiziškai aktyvūs. Stovyklos dalyviai svečiavosi Jaunimo užimtumo centre, kur jiems buvo vedami judrūs ir labai linksmi užsiėmimai, kitą dieną veiklas vykdė būsimos devintokės Daniela ir Goda, kurios sukaupusios didelę tarptautinių projektų patirtį, organizavo įvairių šalių tradicinius judriuosius žaidimus. Smagiai laiką vaikai leido žaisdami boulinge ir pliuškendamiesi vandens parke. Stovyklos pabaiga buvo vainikuota orientacinėmis varžybomis K. Dineikos parke.

Stovyklos vadovai Žydrūnė Baležentienė, Diana Gudavičienė, Valė Šmitienė, Agnė Gaidamavičienė, Deividas Šilanskas yra dėkingi mokytojams, kurie dirbo stovyklose, stengėsi, kad vaikai patirtų kuo daugiau įdomių įspūdžių, mėgautųsi pramogomis bei poilsiu. Taip pat dėkojame vaikučių tėveliams, kurie prisidėjo prie to, kad stovykla būtų turiningesnė ir įdomesnė, vaikai patirtų daugiau įspūdžių. Gera nuotaika bei geras oras stovyklautojus lydėjo visą mėnesį. Smagu, kad kiekvieną kartą galime išbandyti vis kitas veiklas, kurios atneša naujos patirties ir žinių.