Išaustas ,,Atgimimo“ mokyklos vilties audinys

                     

,,Kiekvienas jūsų savo kruopščiu darbu audžiate ateities audinį, išsiuvinėtą vilties, meilės ir kilnios širdies gijomis. Tik prieš įdurdami adatą į audinį nepamirškite užmegzti mazgo. Mazgas – pagrindas, kad audinys neiširtų. Šiandien visi kartu ausime mokyklos Vilties audinį. Esu tikra, kad audinys bus stiprus, nes kiekvienas labai stengėtės į jį įpinti pačią įstabiausią savo darbo giją ir nepamiršote užmegzti mazgo“,- ,,Atgimimo“  mokyklos Vilties šventę pradėjo viena iš renginio organizatorių mokytoja Rovena Kvaraciejūtė.

Ne vienerius metus mokykloje mokslo metai baigiami  pačių geriausių mokinių pagerbimo švente. ,,Mokyklos vilties“ idėjos įgyvendintoja -direktorės pavaduotoja ugdymui Virginija Žėkaitė su komanda  jau keturioliktus metus nepritrūksta išmonės vis kitaip organizuoti šią šventę.

Mokyklos direktorė Danutė Časienė skelbdama šventės pradžią akcentavo mokslo ir mokymosi svarbą, padėkojo mokyklos bendruomenei ir svečiams, palinkėjo visiems kartu pasidžiaugti šios gražios  šventės akimirkomis.

Mokyklos vilties šventėje mokiniai apdovanojami ne tik Vilties paukščių statulėlėmis, kurias sukūrė menininkė  Indrė Svirskaitė, bet ir garbingomis premijomis.

Viena iš jų – mokyklos įkūrėjo ir pirmojo direktoriaus Domininko Viščinio premija  teikiama  mokiniams nuo 1998 m., mokiniams ir mokytojams- nuo 2000 m. Šiais metais ši garbės premija mokytojų kolektyvo sprendimu  skirta mokyklos direktorei Danutei Časienei už ilgamečio vadovavimo mokyklai nuopelnus, kuriant gerą mokyklos aurą, ir 8b klasės mokiniui Martynui Plukiui už  nuoseklų ir atsakingą mokymąsi.

 Seimo narys Zenonas Streikus įteikė ne tik D.Viščinio, bet ir savo vardo nominaciją. Ji buvo skirta 7b klasės mokinei Patricijai Pileckaitei už puikų mokymąsi, pareigingumą, atsakingumą, pagalbą klasės auklėtojai ir draugams. ,,Dėkoju, kad esate pavyzdžiu visiems“,- sakė gerbiamas Seimo narys.

Druskininkiečio Dariaus Šavolskio, Europos komisijos nario, premija skirta 8 c klasės mokinei Miglei Labanauskaitei už kruopštumą, nuoseklų mokymąsi, aktyvų dalyvavimą projektinėse veiklose. Premiją įteikė Druskininkų švietimo skyriaus vedėja Diana Brown.

Viena iš šventės organizatorių mokytoja Valė Šmitienė paskelbė Mokyklos tarybos premiją aštuntokei Geisvinai Kalėdaitei – aktyviausiai mokinių savivaldos nariai. ,,Tarp šių sienų teišlieka viltis“, – teikdama nominaciją palinkėjo mokytoja.

Aušros ir Tauro Česnulevičių įsteigta premija už asmeninę pažangą skirta 8a klasės mokiniui Martynui Ivaškai. Direktorės pavaduotoja ugdymui Virginija Žėkaitė skelbdama šią nominaciją džiaugėsi, kad mokinys sėkmingai įveikė nuotolinio ugdymo iššūkius, yra pilietiškas ir visada pasiruošęs padėti. Aušra  Česnulevičienė įteikdama premiją sakė, kad ,,vienus iššūkiai sužlugdo, o pakylėja stipriuosius“. Ji   palinkėjo nebūti gyvenimo stebėtojais, o būti jo dalyviais- tai svarbiausia.

Pakilias kalbas keitė ramūs muzikos tonai- tai Juozo Čijunskio, respublikinio  klarnetininkų konkurso ,,Clarinetto virtuoso“ Grand Prix  laimėtojo ( mokytojas Vytautas Andriuškevičius), ir akompaniatoriaus Dano Juškevičiaus atliekamas romantiškas kūrinys. Juozui skirta  ,,Lions“ moterų klubopremija už meninius pasiekimus.

Audžiant simbolinį mokyklos vilties audinį  tradicinėmis paukščio statulėlėmis  apdovanojami geriausi aštuntokai: Liepa Karlonaitė, Juta Šematovičiūtė, Eitvilė Zuberniūtė, Vakarė Babkinaitė, Aidas Pečukevičius, Žygimantas Mantas Pipiras, Viltė Slidziauskaitė, Monika Vaitkutė, Viktorija Nanartonytė, Rojus Jokūbas Koviešnikovas. ,,Laimė aplanko tuos, kurie daug dirba“,-  įteikdama statulėles pastebėjo  mokytoja Rima Pakalienė.

Dar daugiau gijų į Vilties audinį įaudė pradinių klasių mokytojos Violeta Vaitukevičienė ir Violeta Tamulionienė pristatydamos savo mokinius: Arijų Balčių- visus metus besimokiusį tik puikiai,  ir Karolį Bučį- Lietuvos pradinių klasių olimpiadoje laimėjusį II vietą. Statulėles pradinių klasių mokiniams įteikė direktorės pavaduotoja Aušra Keturkienė. Arijus visus maloniai nustebino atlikdamas dainą japonų kalba ir nukeldamas visus į tolimąją šalį. Šią dainą jis dainavo tarptautinėje Č. Sugiharos konferencijoje.

Mokyklos vilties apdovanojimus už puikų mokymąsi, atsakingumą, iniciatyvumą gavo visas būrys penktokų: Elzė Skausmenytė, Jorūnė Katauskaitė, Silvija Matulevičiūtė, Kotryna Veščiovaitė , Ernesta Frėzaitė, Smiltė Grigaitė, Karina Bielskaitė, Urtė Baležentytė, Greta Januškaitė ir Gabija Augustauskaitė. Įteikdama Vilties paukščių statulėles mokytoja Staselė Kirklauskienė palinkėjo stipriai laikyti savo vilties paukštę…

Pristatydama šeštokus mokytoja Lijana Lukošiūnienė nominantus pavadino ,,Tėvelių ir mokytojų viltimis“ , tai Viltė Akstinaitė, Justina Plukytė, Milena Juodeškaitė, Povilas Savonis, Gytė Vaicekelionytė, Gustė Traigytė,  Gabrielė Dos Anjos ,Juta Januškaitė, Augustas Navickas.

Kitą geriausiai besimokančių šeštokų grupę  pasveikino ilgametis Mokyklos tarybos narys Edgaras Suchanekas Vilties statulėlėmis džiaugėsi  Agota Granatauskaitė, Tomas Degutis, Emilija Krušaitė, Gabrielė Suchanekaitė, Benas Šukys ir Aistis Jaskelevičius.

Septintų klasių geriausieji- Goda Savukynaitė, Gustas Simonaitis, Klevita Katauskaitė, Kamilė Balevičiūtė, Livija Jurgionytė ir Brigita Voverytė.

Besibaigiant šventei mokytojos Ronatos Balkaitienės ir Jorūnės Keturkytės atliekamos dainos nudžiugino visus šventės dalyvius  ir apdovanojo puikia vasariška nuotaika. Mokyklos direktorė Danutė Časienė baigdama šventę sakė : ,,Laikas gražiausiai bėga mokykloje, nes šalia srovena jaunystė…“

Statulėlės išdalintos,  Vilties audinys išaustas ir sutvirtintas kruopštaus darbo, žinių ir pasiekimų mazgu, kuris yra kiekvieno mokinio įvairiaspalvio ateities audinio pamatas.

Vaiva Gintutienė