Judrioji savaitė ,,Atgimimo“ mokykloje

„Atgimimo“ mokykla įsijungė į Europos judumo savaitės renginius rugsėjo 16-22 dienomis. Pirmadienį, rugsėjo 16-ą,   vyko ,,Saugumo žiedu“ pavadintas ketvirtokų renginys, skirtas saugiam privažiavimui prie mokyklos atidaryti. Ketvirtokai priminė, kaip saugiai ir tvarkingai vykti geltonuoju autobusiuku, ,,pamokėlę“ pagyvino  nuotaikinga daina. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi gražiai sutvarkyta infrastruktūra prie pagrindinio mokyklos įėjimo ir tvarkingu bei saugiu privažiavimu.

Jaunieji fizinio ugdymo mokytojai Deividas Šilanskas ir Povilas  Žarnauskas organizavo 8b ir 7c klasės integruotą  krašto pažinimo-fizinės kultūros pamoką dviračiais po istorines Druskininkų vietas:

„Buvo labai įdomu, nes šiuo keliu važiavome pirmą kartą ir kai kas iš mūsų net nebuvo matę Švendubrės kaimo ir Raigardo slėnio. O įveikti  šį kelio ruožą nebuvo lengva, nes mūsų dviračiai klimpo į sausą smėlį ir ne kartą teko nulipti nuo jo ir eiti pėsčiomis. Pasigrožėję Raigardo valstybinio kraštovaizdžio draustinio gamta, išnirome iš miško. Mus pasitiko nuoroda, kad Švendubrė – tai senas gatvinis Dzūkų kaimas, architektūrinis paminklas, savitas gatviniu išdėstymu ir šnekta. Apvažiavus viso kaimo sodybas su savitais aptvertais kiemais, mums atsivėrė erdvės – puiki Raigardo slėnio panorama: vaiskiai žalios pievos, melsvi Nemunykščio vingiai ir labai ilgos suartos vagos. Ir kelio  nuorodos mus kvietė pasukti link įžymiojo Velnio akmens. Išbandėme Velnio akmens aukštį savaip – užlipome ant jo, pasėdėjome, kol draugai mums paskaitė legendą, kaip velnias akmenį pavogti norėjo, bet nespėjo, mat gaidys užgiedojo. Mažumėlę atsipūtėme, užkandome ir, atgavę jėgas, pasukome link Nemuno į „Basakojų kelią“…

Rugsėjo 17-ą ir 18-ą dienomis   ir  mažieji, ir vyresni mokiniai išbandys  greito susisiekimo priemonę –trikke. Akcija ,,Išjudink save su Trikke“  kviečia visus išmėginti save  su neįprasta transporto priemone.

Penktadienis, rugsėjo 20-oji,paskelbta „Diena be automobilio“. Kadangi daug vaikų ir mokytojų gyvena tolokai nuo mokyklos, pasilikome šią vieną dieną rasti būdų atvykti kitokiomis transporto priemonėmis arba   pėsčiomis, arba  viešuoju transportu, gal dviračiu.  O priešmokyklinio ugdymo mokiniai tądien važinėsis paspirtukais. Gal ir mokytojai?

Mokinių taryba, vadovaujama mokytojos Valės Šmitienės, kartu su Visuomenės sveikatos biuru ir mūsų sveikatos specialiste Irma Tamulevičiene apdovanos klasę originaliu prizu, jei daugiausia jos mokinių pasinaudos ekologiškomis transporto priemonėmis.  Įdomiausios miniatiūros autoriaus apie Judumo savaitės patirtis taip pat gaus originalų prizą!

Judrioji savaitė  ragina  visus gyventi sveikiau, judriau ir saugiau.  Saugoti gamtą ir save.

                                                     „Atgimimo“ mokyklos judumo savaitės organizatoriai