Vasario 16-ąją – žvilgsnis į Trispalvę

Nors įsismarkavusi žiema, rodos, dar ilgam viešės pas mus, tuo labiau, kad dar stingdo ir pandemijos suvaržymai, tačiau saulė vis meiliau mums nušvinta, vis ilgesnį spindulį nutiesia. Nuo 1918 metų Nepriklausomybės Akto paskelbimo vasaris mūsų tautai dar drąsiau pranašauja pavasarį.

Lietuvos Nepriklausomybės dienos šventei  „Atgimimo“ mokyklos bendruomenė ruošėsi iš anksto. Tolerancijos centro vadovės Lijanos Lukošiūnienės iniciatyva mokiniai aktyviai dalyvavo akcijoje „Kūrybiškai pažvelk į Trispalvę“: kelias savaites ieškojo Lietuvos vėliavos spalvų kasdienybėje ir šventėse, buityje ir gamtoje, dailės, meno kūriniuose, netikėčiausiose situacijose įžvelgdami ir įamžindami fotografijose tris lietuvio širdžiai brangias spalvas: geltoną, žalią ir raudoną. Kadangi Vasario 16-ąją švęsime žiemos atostogų metu, visi susitiksime virtualioje fotografijų parodoje, kurioje mūsų valstybės vėliavą pamatysime vieni kitų žvilgsniu. Tame žvilgsnyje ir susitiksime, ir pasikalbėsime, ir Trispalve apglėbsime visų mūsų mylimą Tėvynę Lietuvą, prieš 103 metus paskelbusią Nepriklausomybės Aktą. Vasario 12 d., penktadienį, pirmą pamoką mokytojai su mokiniais pradės giedodami Lietuvos himną. Šios pamokos metu mokytojai kalbės apie Vasario 16-ąją, jos reikšmę tautos istorijoje, kiekvieno mūsų gyvenime, pristatys svarbiausius mūsų valstybės simbolius. Ir mokytojai, ir mokiniai pasidalins gražiausiomis akimirkomis, kurias išgyveno laisvoje Lietuvoje,  Vasario 16-osios dienos šviesoje.