Akcija ,,Pyragų diena” ,,Rugutės” fondui paremti

2021 metų spalio 19 d. ,,Atgimimo” mokykla nuo pat ankstaus ryto pakvipo pyragais, mat šią dieną vyko akcija ,,Pyragų diena”. Akcijos iniciatorėms mokytojoms Valei Šmitienei ir Rovenai Kvaraciejūtei parengiamuosius darbus padėjo atlikti mokinių taryba, pasirūpinusi saugiu kepinių pardavimu. Net 14 klasių mokiniai, keletas mokytojų, japonų klubo nariai ir tarptautinio Erasmus+ projekto ,,Vanduo, žemė, ugnis, vėjas” dalyviai tą rytą atėjo nešini savo rankomis bei kartu su šeimos nariais pagamintais įvairiausiais kepiniais. Kaip teigė savanorės Valentinos paruoštas spalvingas skelbimas, tą dieną smaližiauti buvo ne tik leidžiama, bet ir pageidautina. Visų pertraukų metu kiekvienas galėjo paskanauti įvairiausių gardumynų, už kuriuos surinkti pinigai bus skirti ,,Rugutės” fondui, teikiančiam visokeriopą pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms. Išvakarėse visos klasės valandėlių metu žiūrėjo vaizdo žinutę, perduotą buvusio Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmonos, ponios Yuko Yamasaki, kuri trejus metus reziduodama Lietuvoje kartu su vyru buvo labai aktyvi šio fondo rėmėja. Ponia Yuko džiaugėsi ir dėkojo mokyklos bendruomenei už geranoriškumą ir atviras širdis, stengiantis padėti tiems, kuriems šiuo metu pagalba ypatingai reikalinga. Pavyko surinkti 260 Eur. Ypatingą geraširdiškumą parodė 5c klasės mokiniai. Ruošdamiesi akcijai jie rinko pinigus produktams bendram klasės kepiniui. Galiausiai buvo nutarta šiuos pinigus tiesiogiai paaukoti fondui ir iškepti dar du pyragus, kuriuos pardavus pinigai taip pat buvo skirti akcijos tikslui. Mokytojos Valė ir Rovena tvirtai tiki, kad gerumas skatina gerumą ir dėkoja kiekvienam, nelikusiam abejingu ir atvėrusiam savo širdį ir piniginę.

Dalinamės buvusio Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmonos, ponios Yuko Yamasaki, žinute, kurioje ji džiaugiasi ir dėkoja bendruomenei už atvertas širdis labdaros akcijai, paremti „Rugutės” fondą. Ponia Yuko video įraše taip pat pasakoja apie populiarius japoniškus saldumynus.