Europos diena „Atgimimo“ mokykloje

Gegužės 9-oji – Europos diena. Ji švenčiama kasmet, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną minimos istorinės Šumano deklaracijos, kurioje išdėstyta R. Šumano idėja apie naujos formos politinį bendradarbiavimą Europoje, dėl kurio karas tarp Europos tautų taptų neįsivaizduojamas, metinės. R. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

Šią dieną tradiciškai švenčia ir  Druskininkų “Atgimimo” mokykla. Po antros pamokos prieš mokyklos pagrindinį įėjimą visų klasių mokiniai suformavo širdelės kontūrą iš savo rankomis pagamintų Europos šalių vėliavėlių. Vėliau mokiniai ir mokytojai fotografavosi prie savo sukurtos instaliacijos, skirtos Europos dienai. Po trijų pamokų kiekvienos klasės penkių mokinių komanda jiems nurodytame mokyklos korpuse telefonais nuskaitydami ant sienų priklijuotus QR kodus ieškojo informacijos ir atlikinėjo įdomias užduotis apie Europą. Penktos pamokos metu kiekvienos klasės komanda mokyklos aktų salėje dalyvavo istorijos pamokoje, kurią organizavo mokytojos Lijana Lukošiūnienė ir Valė Šmitienė. L. Lukošiūnienė akcentavo mokiniams Europos dienos reikšmę praeityje ir mūsų dienomis, pasveikino visus, aktyviai dalyvavusius Europos dienos akcijoje – vėliavėlių instaliacijoje, klasių komandoms išdalino padėkas.  Saldžiais prizais su Europos Sąjungos atributika L. Lukošiūnienė apdovanojo komandas, geriausiai pasirodžiusias QR kodų skaityme. Čia nepralenkiami buvo aštuntokai: 8a laimėjo I vietą, 8c pelnė II vietą, 8d – III vietą. Apibendrinusi atliktus mokinių darbus ir užduotis, mokytoja Lijana visų 5-8 klasių komandas pakvietė dalyvauti viktorinoje – sužaisti kahhot „Ar žinai apie Europą?“ Viktorinoje svečių teisėmis dalyvavo ir 4a klasė, kuri klausimų apie Europą mūšyje didžiąją laiko dalį užėmė pirmąsias pozicijas, o žaidimą baigė III vietos pergale. II vietą pelnė 8a klasės komanda, o I vietą iškovojo 7b klasė. I-II vietų nugalėtojai buvo apdovanoti rašikliais, papuoštais Lietuvos simbolika, o 4a klasės mokiniai, kurie buvo triukšmingi, emocingi ir žingeidūs, gavo saldžias dovanėles.

Visą dieną mokiniai galėjo prisijungti ir spręsti Europos egzamino užduotis. Europos egzamino sprendimą mokykloje organizavo geografijos mokytoja S. Kirkliauskienė.

Pavaduotoja Loreta Šilanskienė pasveikino visus su Europos diena, linkėdama ne tik daug žinoti apie Europos šalis, bet ir jas aplankyti. Pavaduotoja priminė, kad praeitą savaitę „Atgimimo“ mokykloje lankėsi mokiniai ir mokytojai iš Turkijos, Vokietijos ir Čekijos, o po dviejų savaičių atvyks mokytojai ir mokiniai iš Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos, su jais bendrausime ir dirbsime pamokų ir kitų veiklų metu. Pavaduotoja palinkėjo gerai mokytis, išmokti daug kalbų, keliauti, būti šauniais Europos Sąjungos piliečiais. Pamoką baigė L. Lukošiūnienė linkėdama vasarą pakeliauti, daug pamatyti ir sužinoti, susipažinti su naujais draugais.