Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Tetsu Ozaki vizitas Atgimimo mokykloje

Sakurų žiedlapiais nubarstytu taku įsišėlstanti gegužė atneša daug švenčių. Gegužės 5 dieną su mokyklos bendruomene šventėme vaikų dieną. Šventės kulminacija tapo Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Tetsu Ozaki vizitas. Kartu lankėsi ponia Harumi Ozaki, 2-oji sekretorė Yurika Kakami ir kultūros skyriaus darbuotoja Milda Krasko. Džiugu, kad šventėje taip pat dalyvavo mainų studentai iš Japonijos ir Druskininkų švietimo skyriaus vedėja Diana Brown. ,

Mokytojos Valės Šmitienės merginų atliktas japoniškas šokis, Arijaus Balčiaus (mokyt. Ronata Balkaitienė) japoniškai sudainuota daina, Jorūnės Katauskaitės organizuota Kahoot viktorina apie japonų kalbą, gimnazistų Dainiaus Miliaus ir Augusto Jasiūno pranešimas „Anime ir rytų kovos menų sintezė“, japonų studentų pristatymas apie šventės tradicijas ir, be abejonės, mokytojos Jūratės Kygienės sukurtos nuostabios dekoracijos visus panardino į japonišką atmosferą.

Oficialia dalimi šventė nesibaigė, antroji dalis buvo ne mažiau smagi. Studentai organizavo kūrybines dirbtuvėles – mokė kaligrafijos meno, lankstė origami ir supažindino su nauja įdomia pramoga – ayatori (iš siūlų manipuliuojant įvairiomis pirštų kombinacijomis kuriamos konstrukcijomis). Pirmoji japoniška šventė po ilgo pandemijos laikotarpio pavyko puikiai. Dėkui visiems, šią svarbią dieną buvusiems kartu.

Rovena Kvaraciejūtė, japonų klubo vadovė

Nuotraukos Vaclavos Remenčienės ir Rovenos Kvaraciejūtės