Mokykloje švietė ,,Sėkmės švyturys‘‘

Lapkričio 12 dieną, antradienį, mokyklos Tolerancijos centro iniciatyva buvo organizuota netradicinė pamoka. Idėjos autorė Lijana Lukošiūnienė pamoką pradėjo primindama, jog nuo 1995m. ši diena yra minima kaip Tolerancijos diena, o švyturys, uostas, laivas – tai simboliai, įkūnijantys ėjimą į tikslą, bendrystę ir ramų uostą – t.y. mokyklą, kur visi turi jaustis saugūs ir draugiški vieni kitiems.

Mokiniai gamino laivus ir juos pristatydami linkėjo mokyklos 75-ojo jubiliejaus proga įvairių dalykų: ilgo ir darnaus klestėjimo, kūrybingumo, tarpusavio tolerancijos.

Mokyklos direktorė Danutė Časienė sveikino jaunuosius ,,jūreivius‘‘ ir linkėjo saugaus plaukiojimo mokslo švyturio link.

Netrukus į sceną ,,įplaukė“ 3a, 3b laivai, kuriuos pagamino moksleiviai ir jų mokytojos. Ketvirtokai pristatydami savo laivą pavadino jį ,,Mes“, paaiškindami ,kad jų laivas tvirtas dėl to, kad jis sudarytas iš kiekvieno ,,aš“. 4c laivas buvo pavadintas ,,Dzūku“, o jo kapitonas kalbėjo dzūkų tarme…5d mokiniai sugalvojo net kajučių pavadinimus :savarankiškumas, sportas, talentai, pramogos .Šeštokai pagamino laivą iš spalvotų mažų laivelių, be to, jie turėjo šviečiantį švyturį, kuris linksmai švietė grojant vienam iš mokinių pianinu. Septintokai pavadino laivą ,,Tolerancija‘‘ ir sugalvojo džiugų šūkį – ,,Šypsosiesi tu, šypsosis ir tau “. O su šypsena, kaip žinia, daug lengviau nugalėti kliūtis plaukiant į saugų mokyklos uostą. Neatsiliko ir dešimtokai, pristatę subtilų medinį laivelį su 10 keleivių, nes jų klasė negausi, bet jie taip pat plaukia ta pačia kryptimi kartu su visais.

Laivų įvairovė nustebino visus netradicinės pamokos dalyvius. Įsitikinome, kad mūsų mokiniai kūrybingi, smalsūs ir tolerantiški vieni kitiems.

Pamokos pabaigoje savo sėkmės istoriją pasakojo buvusi ,,Atgimimo“ mokyklos mokinė Kristina Petrauskaitė- Šanturova, mokyklą baigusi 1992 m. Ji sakė, kad pagrindinis kelias į sėkmę – stengtis mokytis, pasitikėti savo jėgomis ir nebijoti iššūkių. Ji pati pasakojo apie savo studijas, rodė  4 mokslo baigimo diplomus ir džiaugėsi neribotomis galimybėmis, kurias užtikrino jos atsakingas požiūris į savo ateitį.

,,Sėkmės švyturys“ kelią rodo visiems: ir pasiklydusiems jūroje, ir aiškiai matantiems kelią į uostą. Belieka palinkėti, kaip sako jūreiviai: ,,Vėjo! Vėjo! Vėjo!“.

Tolerancijos centro informacija