Akcija „Metų knygos rinkimai“

Akcija „Metų knygos rinkimai“ kviečia vaikus ir suaugusiuosius skaityti ir rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams. Kasmetiniai „Metų knygos rinkimai“ vyksta nuo 2005 metų. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti, o leidėjus – leisti kokybišką literatūrą įvairaus amžiaus žmonėms, skatinti įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių gyventojus skaityti, užtikrinti skaitymą skatinančios aplinkos kūrimą ir meniškai vertingos literatūros prieinamumą. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų Metų knygas renka šiose kategorijose: vaikų; paauglių; suaugusiųjų; poezijos; publicistikos ir dokumentikos.

Šiemet akcijoje dalyvauja kūriniai, išleisti nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. iki 2021 m. gruodžio 31 d. Akcijos nugalėtojai bus skelbiami ir knygų autoriai apdovanojami gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Kviečiame skaityti ir balsuoti interneto svetainėje skaitymometai.lt, elektroniniu ir įprastu paštu, ir lrt.lt portale. Akcija „Metų knygos rinkimai“ yra Skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, dalis.

👉Daugiau informacijos:http://www.skaitymometai.lt/