Erasmus+ projekto “hAPPy Students” šešių šalių nariai tęsia veiklas Lębork mieste, Lenkijoje.

Ketvirtos dienos rytas projekto dalyvius džiugiai nustebino naujomis edukacijomis interaktyviame optinės apgaulės ir iliuzijų muziejuje “De Ja Vu Museum”. 2021 metais įkurtas muziejus į iliuzijų pasaulį įtraukė ir mus. Vėl ir vėl apsukę ratą grįždavome prie tų pačių eksponatų bei virtualių erdvių, aptardavome įvairius fizikos dėsnius ir teorijas. Buvo įdomu.

Geros nuotaikos vedini, draugiškai eidami senuoju Gdansko grindiniu, grožėjomės šio miesto architektūra. Projekto nariai buvo supažindinti su pagrindiniais miesto objektais ir jų istorija: Aukštaisiais bei Auksiniais vartais, XIV a statytu priemiesčio komplektu ir kankinių bokštu, uoste išlikusiu senoviniu pirklių keltuvu ir pačia didžiausia plytine katedra Europoje – Šv. Marijos katedra, pastatyta XIV-XVI a. Sužinojome, kad laiką skaičiuoja Katedroje veikiantis astronominis laikrodis, turintis tik valandinę rodyklę, mat minučių XV a. gyvenę žmonės neskaičiuodavo. Atmintyje įstrigo 1633 m. suprojektuotas ir pastatytas miesto simbolis – Neptūno fontanas.

Grįžom pavargę, bet išmokę fizikos ir istorijos pamokas.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”

J. Jonušauskaitė, projekto koordinatorė, ir V. Jasienė, technologijų mokytoja.