Europos diena ,,Atgimimo“ mokykloje

Gegužės 9-ąją minima Europos diena – taikos ir vienybės diena. Šią dieną prisimenamas istorinis įvykis – 1950 m. Šumano deklaracija, kurioje išdėstyta idėja apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas. „Atgimimo“ mokyklos bendruomenė šią dieną dalyvavo renginiuose „Pažinkime Europą“, kuriuos organizavo mokytojos Lijana Lukošiūnienė ir Valė Šmitienė. Per antrą pamoką 5-8 klasės, vadovaujamos mokyklos mokinių tarybos mokinių, mokyklos lauko erdvėse smagiai žaidė įvairių Europos šalių žaidimus.

Trečiokai pagamino valstybių vėliavėles, kurias susmaigstė prie mokyklos, ir užrašą „Taiką Europai“. Ketvirta pamoka buvo skirta renginiui mokyklos aktų salėje – „Kelionei po Europą“. Į šią – labai skanią, kulinarinę – kelionę 5-8 klasės leidosi dar gerokai anksčiau – prieš dvi savaites klasių seniūnai burtų keliu išsitraukė Europos šalį, kurios patiekalą turėjo pagaminti ir pristatyti šiame Europos dienai skirtame renginį. Gegužės 9 d. kiekvienos klasės atstovai aktų salėje serviravo savo staliuką ir pristatė Kroatijos, Bulgarijos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Prancūzijos, Maltos, Austrijos, Lenkijos, Ispanijos, Belgijos, Italijos, Lietuvos patiekalus, jų atsiradimo istorijas, receptus bei pačias šalis. Džiugu, kad su mumis po Europą „keliavo“ ir ukrainiečiai, pristatę šokį ir dvi dainas, o jų mokytoja pristatė savo šalį – Ukrainą. Apkeliavę Europą visi ragavo jos šalių patiekalų ir džiaugėsi jaukia bendryste. Renginio dalyviai apdovanoti padėkos raštais.

Penktos pamokos metu vyko 4 klasių viktorina „Ką žinai apie Europą?“. Labai aktyvūs buvo komandų sirgaliai, pelnę balus savo komandoms. Visą dieną mokiniai galėjo prisijungti interneto svetainėje ir sudalyvauti „Europos egzamine“. Tai jau tradicija tapęs trumpas ir nuotaikingas žinių apie Europos Sąjungą konkursas. Jo iniciatorė mūsų mokykloje – mokytoja Staselė Kirkliauskienė. Visa ši diena suteikė naujų patirčių, pažinimo bei galimybę mokytis kitaip.