Globalus žvilgsnis į pasaulį

Gegužės 5 dieną 7b klasės mokinės Jorūnė Katauskaitė, Karina Bielskaitė ir Jolita Grigaitytė, biologijos mokytoja Eleonora Čepulienė ir anglų kalbos mokytoja Rovena Kvaraciejūtė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Aš – mes – pasaulis” Kauno Vytauto Didžiojo universitete.

Konferencijos iniciatoriai – Jurgio Dobkevičiaus progimnazija, ilgamečiai mūsų bendraminčiai ir įvairių veiklų partneriai. Šiais metais konferencija vyko „WA“ Japonijos kultūros festivalio metu. Plenariniame posėdyje dalyvavęs Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki pasidžiaugė Japonijos – Lietuvos mokyklų bendryste ir jaunų žmonių neabejingumu globalioms problemoms. Yaotsu meras Masanori Kaneko skaitė pranešimą apie darnaus vystymosi atspindžius švietimo sistemoje Yaotsu mieste. Sveikinimo žodžius tarė Lietuvos ambasadorius Japonijoje dr. Aurelijus Zykas, Kauno švietimo inovacijų centro direktorė Rasa Bortkevičienė, VDU Azijos studijų centro vadovas doc. dr. Linas Didvalis bei konferencijos siela – J.Dobkevičiaus progimnazijos direktorė Lina Viršilienė. Moksleiviai iš Japonijos ir JAV paruošė pranešimus nuotoliniu būdu. Džiaugiamės, kad mūsų ilgamečiai draugai iš Shonan Gakuen mokyklos Kanagavos prefektūros taip pat mielai sutiko dalyvauti konferencijoje ir paruošė nuotolinį pranešimą apie šiukšlių problemas savo regione.

Po plenarinio posėdžio darbas tęsėsi keturiose sekcijose – pradinio ugdymo, STEAM, humanitarinių ir socialinių mokslų, darnaus vystymosi ir globalių problemų. Jose pranešimus lietuvių ir anglų kalbomis skaitė 3-12 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Mūsų mokyklos merginos dirbo STEAM sekcijoje. Jolita Grigaitytė pristatė savo tyrimą „Oro užterštumo įtakos nustatymas pagal eglės ir pušies spyglius“, Jorūnė Katauskaitė ir Karina Bielskaitė pateikė tyrimo „Oro užterštumo įtakos nustatymas pagal kerpes“ rezultatus. Merginoms pasiruošti padėjo biologijos mokytoja Eleonora Čepulienė.

Baigiamojoje dalyje kiekvienos grupės dalyviai ir moderatoriai pateikė savo įžvalgas apie labiausiai patikusius pranešimus, pasidžiaugė kiekvieno dalyvio siekiu savo veiksmais prisidėti, kad mums visiems gyventi būtų geriau ir saugiau.

Mintis „Mąstykime globaliai, veikime lokaliai“ puikiai apibendrina pagrindinę konferencijos idėją ir primena, kad kiekvieno net mažiausias veiksmas veikia mūsų planetą viena ar kita linkme.

Rovena Kvaraciejūtė, anglų kalbos mokytoja