Kelionė į Vilnių

Gruodžio 28 d. „Atgimimo“ mokyklos metodinės tarybos pirmininkė Aida Balčiūnienė subūrė mokytojus išvykai į Vilnių. Kelionė į sostinę neprailgo, stebint pasakiškus žiemos reginius, nušviestus pabudusios gruodžio saulės. Vilniuje pirmiausia apsilankėme Pinigų muziejuje. Ten mus pasitiko gidas Tomas ir išsamiai papasakojo pinigų atsiradimo istoriją nuo mainų grūdais ar vašku iki mūsų laikų valiutos. Pasakojimą gidas paįvairindavo klausimais ir galvosūkiais, sužinojome, kaip keitėsi pinigai nuo dukato iki auksinio lito, nuo popierinių iki polimerinių banknotų. Apsilankėme senovinėje monetų kalykloje, kur nusikalėme monetų. Gidui demonstruojant pasaulio pinigų situaciją virtualiai, aptarėme infliacijos ypatumus, o apžiūrint įvairių istorinių Lietuvos laikotarpių monetas ir banknotus, prisiminėme laikinuosius talonus – žvėriukus ir litus. Nacionaline valiuta dar pasidžiaugėme stabtelėję prie milijono lietuviškų cento monetų piramidės, įrašytos į Gineso rekordų knygą kaip didžiausios pasaulyje. Išgirdome išsamią, kupiną įdomybių ir netikėtumų šios piramidės statymo istoriją. Ekskursiją užbaigėme virtualiu žaidimu „Pagalvok, prisimink ir gauk prizą“, kurį sužaidėme pergalingai ir laimėjome piniginius-magnetinius prizus. O svarbiausia – gerą nuotaiką, daug įdomios informacijos ir nuoširdžius linkėjimus.

Pasigrožėję šventiškai papuoštu Vilniumi, „Domino“ teatre pasinėrėme į nuotaikingą spektaklio sūkurį.

Dėkojame Aidai Balčiūnienei už puikią kelionę.