Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Gegužės 7-ąją minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Šios šventės išvakarėse „Atgimimo“ mokyklos lietuvių kalbos mokytojų metodinė grupė ( V. Žėkaitė, R. Pakalienė, V. Gintutienė, I. Urbonienė, J. Šalengienė) pakvietė atidžiau pažvelgti į žodį, kalbą, knygą.

Kad lietuviškas žodis šią ir kitas dienas būtų labiau pastebėtas, laiptai pasipuošė „lipti“ sinonimais, pagrindinio mokyklos koridoriaus sienos pakvietė ne tik eiti, bėgti, bet ir pėdinti, sliūkinti, dumti… O valgyklos durys, vainikuotos „valgyti“ sinonimų arka, sudomino ne vieną, išalkusį ne tik skanaus kąsnio, bet ir žodžių įvairovės. Net mokytojų kambario durys įvardijo subtiliausius mokymo veiksmus. Sinonimus į įvairias vizualines figūras mokiniai sudėliojo integruotose lietuvių kalbos ir informacinių technologijų pamokose. Bibliotekoje apie lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, žodžio išsivadavimą iš carinio jungo galima daugiau sužinoti peržvelgus bibliotekininkės V. Krasnickienės parengtą knygų parodą. Skaitykloje tą dieną penktokai dalyvavo garsinio skaitymo pamokose: pradėjo skaityti O. Proislerio knygą „Raganiukė“. Perskaitę visą kūrinį, mokiniai kurs dovanėles jo herojei Raganiukei ir surengs savo kūrinių parodą. Mokytojų kambaryje žarstėme lietuvių kalbos auksą – frazeologizmus ir priežodžius – savo šnekamąją kalbą turtindami vaizdingu ir šmaikščiu žodžiu. Tebūna jis – lietuviškas žodis – gyvas mūsų lūpose.

6Renata Savukyniene, Lina Maskalenkienė and 4 others