Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamas projektas ,,Atgimimo” mokykloje

Druskininkų ,,Atgimimo“ mokykla nuo 2019 m. vykdo Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Sportinių erdvių saugumas – ne privalumas, o sveikatinimosi sąlyga“. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Bendra projekto vertė – 30 740,00 Eur, iš kurių 28 588,00 Eur Sporto rėmimo fondo lėšos ir 2 152,00 Eur skyrė Druskininkų savivaldybė.

Projekto veiklų prioritetas – vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo skatinimas, įvairių bendruomenės žmonių grupių įtraukimas į sveikatinimosi įgūdžių formavimą per reguliarų fizinį aktyvumą ir sportiness veiklas. Renovuotame mokyklos dirbtinės dangos futbolo stadione įrengti 4 mobilūs futbolo vartai, 4 futbolo aikštės kamuolių gaudyklės, treniruoklių aikštelė papildyta 2 dvifunkciais lauko treniruokliais, pritaikytais neįgaliesiems. Mobilūs futbolo vartai pagerino aikštės ir žaidimo kokybę – dabar vienu metu gali treniruotis arba žaisti dvi komandos, komandose gali būti nestandartinis žaidėjų skaičius. Įrengus kamuolių gaudykles žaisti tapo patogiau ir saugiau ne tik žaidėjams, bet mažiau rūpesčių keliama ir aplinkinių namų gyventojams. Įsigijus ir sumontavus 2 papildomus dvifunkcius lauko treniruoklius, pritaikytus neįgaliesiems, padidėjo treniruoklių aikštės funkcionalumas ir kokybė – atnaujinti treniruokliai saugesni ir pritraukia daugiau įvairaus amžiaus ir sveikatos rizikas turinčių žmonių.

Taip pat atnaujinta kita mokyklos sportinė infrastruktūra: įsigyti ir sumontuoti du lauko stalo teniso stalai, sportinis įrenginys su skersiniais ir švediška sienele, kuriais kieme naudojasi pradinių ir kitų klasių mokiniai, ypač tai populiaru pertraukų tarp pamokų metu.

Įsigyta daug sportinio inventoriaus: 9 gimnastikos čiužiniai, 8 gimnastikos suolai, 2 pompos kamuoliams pūsti, 20 estafečių lazdų, 40 lankų gimnastikai, 10 vikrumo kopetėlių treniruotėms, jėgos virvė, 14 kimštinių kamuolių, 10 stalo teniso rakečių, 100 aprangos skirtukų varžyboms, 18 šokdynių. Panaudojant įsigytą įrangą ir inventorių į sporto projekto veiklas buvo tiesiogiai įtraukta virš 200 vaikų ir jaunimo. Organizuotas futbolo turnyras ,,Kamuolys apvalus”, ,,5×5 mažojo futbolo turnyras”, kuriuose dalyvavo Druskininkų savivaldybės jaunesniųjų klasių komandos, ,,Atgimimo” mokyklos 6 klasių mokiniams buvo organizuojamos mažojo (salės) futbolo įgūdžių lavinimo treniruotės. Veikloms ruošė ir jas organizavo mokyklos fizinio lavinimo mokytojai Danguolė Makselienė, Povilas Žarnauskas, Deividas Šilanskas, Juozas Stankevičius, Jonas Jazepčikas. Organizuoti įvairaus amžiaus ir socialinio statuso mokyklos ir miesto bendruomenės nariams skirti, renginiai. Pagal Pasaulio lietuvių žaidynių programą vyko krepšinio ir futbolo varžybos, neatlygintinai vyksta bendruomenės įvairių sporto šakų treniruotės ir varžybos.

Įgyvendinus projektą, sudarytos palankesnės ir saugesnės sąlygos sportuoti ne tik mokyklos mokiniams, bet ir visai bendruomenei, nes „Atgimimo“ mokyklos sportinė bazė yra miesto centre, gausiai lankoma miesto gyventojų, svečių bei sportininkų. Ja naudojasi ir Druskininkų sporto centro auklėtiniai bei mieste ir savivaldybėje veikiantys sporto klubai, miesto organizacijos. Pagerėjo sportinės infrastruktūros funkcionalumas, atitinkantis šiuolaikinius reikalavimus, bei saugumas, padidėjo galimybė organizuoti respublikines varžybas ir renginius, sportinė bazė tapo turtingesnė ir saugesnė, labiau prieinama įvairaus amžiaus sportuojantiems žmonėms ir skirtingų sričių sportininkams.