Vaikų diena japoniškai

Kasmet gegužės 5-ąją Japonijoje švenčiama Berniukų šventė, japoniškai vadinama Tango no Sekku. Nuo 1948 m. ji paskelbta valstybine švente – Vaikų diena.

Tango no Sekku šventė gyvuoja jau daugiau nei tūkstantį metų. Japonai, skirtingai nei daugelis kitų tautų, daugelį metų nešvęsdavo savo gimtadienių. Buvo įprasta rengti dvi gimtadienio šventes metuose – vieną visoms šalies mergaitėms ir moterims, kitą – vyrams ir berniukams.

Šventiniu laikotarpiu lauke iškabinami spalvoti popieriniai ar medžiaginiai karpiai – Koinobori (koi- karpis, noboru – kopti, lipti). Tradiciškai iškabinami 4 karpiai – didžiausias (juodos spalvos – tėtis, mažesnis (raudonos spalvos) – mama ir du mažiausieji – vaikai. Japonų manymu, karpis – pati energingiausia ir atkakliausia žuvis, nebijanti plaukti prieš srovę, ryžtingai įveikianti visas kliūtis. Tai drąsos ir sugebėjimo pasiekti labai didelius tikslus ženklas.

Džiaugiamės, kad ponios Watanabės iš Japonijos dėka mes savo mokyklos erdves taip pat galime papuošti Koinobori.

Parengta pagal: http://day.lt/sventes/straipsniai/berniuku_svente

Japonų kalbos ir kultūros klubo vadovė Rovena Kvaraciejūtė